kamilkmiec
piątek, 30 grudnia 2011, 17:30

Mieczysław Witkowski: Po Nowym Roku poznamy nowego trenera Tomasovii

Wczoraj do dymisji podał się dotychczasowy trener Tomasovii, Jarosław Korzeń. Prezes tomaszowskiego klubu, Mieczysław Witkowski twierdzi, że była to tylko i wyłącznie decyzja Korzenia, a o kandydatach na jego stanowisko wypowiada się niechętnie. Twierdzi, że nazwisko nowego szkoleniowca poznamy po Nowym Roku.

– Przypuszczam, że to wyniki zaważyły na tym, że trener Korzeń podjął taką właśnie decyzję. Nie wiem, może przestraszył się, że nie będzie w stanie utrzymać wiosną Tomasovii w III lidze. Nie znam jednak przyczyny, dlatego nie chciałbym się wypowiadać – powiedział naszemu portalu prezes Witkowski.

Jarosław Korzeń po przegranym, wrześniowym meczu z Chełmianką Chełm 1:2, oddał się do dyspozycji zarządu, który wówczas powierzył mu dalsze pełnienie funkcji. Taka sama decyzja zapadła po ostatnim meczu ze Strumykiem Malawą, gdy Korzeń również dał do zrozumienia, że jego los leży w rękach włodarzy TKS. Kto zatem go zastąpi? Podobno kandydatów jest kilku, a najgłośniej mówi się o Bohdanie Bławackim, który z sukcesami prowadził Spartakusa Szarowola, a następnie objął stery w Motorze Lublin.

– Decyzja jeszcze nie zapadała, cały czas rozmawiamy. Nie ukrywam, że zatrudnienie Bławackiego to jedna z możliwych opcji. Decyzja zapadnie po Nowym Roku, a początek przygotowań zaplanowany jest na 7 stycznia. W tej kwestii nic się nie zmieniło – dodaje prezes Tomasovii.

A jaki to był rok dla Tomasovii? Mieczysław Witkowski nie ma wątpliwości, że mógł być o wiele lepszy. – Trenera ocenia się po wynikach, bo można do niego mieć sympatię itd., ale gdy nie ma punktów, to kibice potrafią być bardzo krytyczni. Oczekiwania były dużo większe. Na początku tego sezonu byliśmy w czołówce, myślałem, że tak będzie cały czas, ale potem było coraz gorzej.

źródło: własne.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.