caro
poniedziałek, 17 października 2011, 00:20

11. kolejka III ligi. Remis w meczu na szczycie, zwycięski debiut Szewca

Spotkanie Avii z Karpatami okrzyknięto jako hit jedenastej serii gier w trzeciej lidze. Świdniczanie podtrzymali tendencję meczów bez wygranej u siebie i w sobotę podzielili się z Krośnianami punktami. Sam wynik można uznać za stosowny i sprawiedliwy. Gospodarze przez znaczną część drugą połowy grali w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartką ukarany został Patryk Grzegorczyk. Podopieczni Tomasza Wacka wywożąc remisy ze Świdnika utrzymali pozycję lidera, mając jeden punkt przewagi nad Siarką Tarnobrzeg, która w tej kolejce skromnie pokonała Chełmiankę na jej terenie 1:0. Z przebiegu był to mecz na remis, ale jeden stały fragment gry i przytomność umysłu w polu karnym spowodowały, że gola strzelił Daniel Beszczyński. Ekipa trenera Wiatra w czterech ostatnich meczach wywalczyli jeden punkt i spadli aż na dziesiąte miejsce w tabeli.

Popis skutecznego futbolu w wykonaniu Orląt w dalekich Targowiskach. Radzynianie nie grali w sobotę wielkiego meczu, ale byli bardzo skuteczni i trzykrotnie trafili go bramki gospodarzy. Partyzant dwoił się i troił, aby zdobyć gola, lecz bardzo pewnie spisywał się tego dnia Stężała. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego w 90. minucie popisał się Rafał Borysiuk. Gol „Borysa” był ozdobą potyczki na Podkarpaciu. Podziałem punktów zakończył się mecz pomiędzy Polonią Przemyśl, a Podlasiem. Bialczanie od 36. minuty grali w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartką ukarany został bramkarz, Adam Wasiluk, dla którego jest to drugie czerwo w tym sezonie.

W Kraśniku chyba nikt nie żałuje tego, że ostatecznie mecz z Tomasovią doszedł do skutku. Kraśniczanie mimo problemów, kłótni z działaczami i zmianie trenera pokonali tomaszowian i zrobili to w bardzo dobrym stylu. W pierwszej połowie Stal piłkarsko zmiażdżyła przyjezdnych, aplikując gościom trzy gole. W drugiej połowie podopieczni Jarosława Korzenia prezentowali się lepiej niż w pierwszej i ostatecznie odpowiedzieli dwoma trafieniami, autorstwa Norberta Raczkiewicza i Przemysława Wawrycy. Dla tego pierwszego jest to piąte trafienie z rzędu na boiskach trzeciej ligi.

Po jedenastu kolejkach na pierwszym miejscu Karpaty, druga w stawce jest Siarka, zaś na trzecim miejscu przedstawiciel z Lubelszczyzny, Avia Świdnik. W strefie spadkowej Stal Mielec, Polonia i Limblach, który sensacyjnie pokonał Izolatora Boguchwała 1:0.

Stal Kraśnik – Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:2
Ryczek 26, Szewc 30, Danielak 42, 51 – Raczkiewicz 72, Wawryca 84 (z karnego)

Chełmianka – Siarka Tarnobrzeg 0:1
Beszczyński 71

Stal Mielec – Strumyk Malawa 1:2
D. Skiba 92 – Brusik 44, Szymański 78.

Komentarze do '11. kolejka III ligi. Remis w meczu na szczycie, zwycięski debiut Szewca' (1)