kamilkmiec
wtorek, 23 sierpnia 2011, 12:24

III LIGA / W TOMASZOWIE OTWORZĄ NOWĄ TRYBUNĘ

Widoczny w ostatnich latach, a związany przede wszystkim z Euro 2012, rozwój piłkarskiej infrastruktury w naszym kraju, nie omija także niższych klas rozgrywkowych na Lubelszczyźnie. Za najlepszy przykład służyć mogą obiekty w Puławach, Krasnymstawie czy Rejowcu Fabrycznym. Postęp w tej dziedzinie zauważymy też w Tomaszowie Lubelskim. Na dzień 31 sierpnia br., zaplanowano oficjalne otwarcie nowej, krytej trybuny od strony lasu. Na tę chwilę kibice Tomasovii czekali z niecierpliwością od ponad roku.

Inwestycja związana z generalnym remontem zachodniej trybuny, ruszyła po zakończeniu sezonu 2009/2010. Rozpoczęto od postawienia słupów, podpierających konstrukcję dachu, a następnym krokiem był demontaż coraz bardziej krzywych ławek, na których aby nie pobrudzić sobie spodni, należało podłożyć chociażby kawałek gazety. Renowacja trybuny pierwotnie miała się zakończyć 15 lipca, jednak w związku z opóźnieniem prac, termin zakończenia inwestycji przeciągnął się w czasie. Na inauguracyjnym meczu tego sezonu na obiekcie Tomasovii, sympatycy tomaszowskiego klubu mogli zobaczyć, że prace na stadionie są już bliskie końcowi. Do zrobienia pozostały już doprawdy jedynie kosmetyczne rzeczy, a ostatnim etapem będzie zamontowanie krzesełek. W przeciwieństwie do trybuny wschodniej, nie będą one w kolorze czerwonym (co wzbudziło wiele kontrowersji), a w kolorze niebieskim. Część z nich, w kolorze białym, będzie tworzyć napis „TOMASOVIA”. W sumie na krzesełkach na nowej trybunie będzie mogło w komfortowych warunkach zasiąść 1200 widzów.

Na zachodniej trybunie zawsze zasiadało o wiele więcej kibiców, aniżeli na tej od strony kortów tenisowych. Nie inaczej powinno być po oddaniu jej do użytku. Nastąpi to tuż przed spotkaniem ze Stalą Sanok, w ramach 4. kolejki III ligi. Projekt zrealizowała firma „Prakti Bud” Adama Gwizdały, jednego ze sponsorów Tomasovii i członka zarządu tomaszowskiego klubu.

<br /> Tak trybuna zachodnia wyglądała przed meczem z Izolatorem Boguchwała. Na spotkaniu ze Stalą Sanok, będzie już w stu procentach oddana do użytku.

źródło: własne


Dodaj komentarz

Komentarze sa wyłączone.