admin
czwartek, 9 czerwca 2011, 10:53

Dziennikarz obywatelski 2010 roku Kamil KUSIER: – O kibica trzeba dbać…

Kamil Kusier to kolejny młody chłopak, który współtworzy nasz portal i nie poprzestaje na tym... W takich konkursach jak DO Roku nigdy nie można być pewnym wygranej, ale po cichu liczyłem, że się uda. Im bliżej końca głosowania, tym częściej odbierałem telefony od znajomych z Zamościa, Lublina czy Trójmiasta, gdzie obecnie mieszkam ze wsparciem i gratulacjami dobrego materiału – mówi W24 Kamil Kusier, Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku w kategorii Sport.
– Jest to olbrzymie wyróżnienie, tym bardziej, że mam dopiero dziewiętnaście lat. Wszystko jest przede mną i wierzę, że może w jakimś stopniu ta wygrana w przyszłości wpłynie na dalszy mój rozwój związany z dziennikarstwem, bo nie ukrywam, że dziennikarstwo – szczególnie sportowe to coś, z czym chciałbym się związać na dłużej – mówi Kamil Kusier.

Kamil Kusier podkreśla, że niezwykle ważne jest, że ktoś docenił jego pracę, uznał, że być może w jego tekstach drzemie ukryty potencjał. Dziennikarstwo to dla niego pasja i radość, możliwość wyrażenia się. – Teksty, które zostały nominowane w kategorii „Sport” były bardzo różnorodne. Ale wg mnie każdy, kto otrzymał choć jeden głos w konkursie, już jest zwycięzcą. Jeżeli jakiś tekst dostał chociaż jeden głos od czytelnika, to znaczy, że ktoś pracę autora zauważył – podkreśla Kamil.

– Dziennikarstwo sportowe jest misją szczególną
– twierdzi Kamil i pyta retorycznie: – Czy wyobraża sobie pani skoki Adama Małysza bez Włodzimierza Szaranowicza i mecze piłki nożnej bez komentarzy telewizyjnych Dariusza Szpakowskiego? – O kibica trzeba dbać – dodaje – bo sztuką jest zatrzymać kibica przy gazecie czy artykule internetowym.

Kamil od 2009 roku jest dziennikarzem obywatelskim na Ekstraklasa.net i dzięki temu poznał piłkę nożną od kuchni. Choć nie ma jeszcze 20 lat, ale był już wiceprezesem klubu sportowego, pisał na największych portalach piłkarskich w Polsce, współtworzył audycję radiową… Teraz zaś większość swej uwagi skupia na studiach na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. – To jest dla mnie priorytet, aby zdobyć wykształcenie. Później zobaczymy jak to będzie. Dzisiaj jest Ekstraklasa.net i studiowanie stosunków międzynarodowych. Co będzie w roku 2012? Zobaczymy – mówi Kamil.

Jak się okazuje, laureat konkursu w kategorii Sport ma też inne pasje. Gra na klarnecie i interesuje się muzyką stricte związaną z tym instrumentem, i nie tylko. – Ostatnio dużo słucham muzyki odległego Tybetu, Armenii, czy też polskiego rapu. Inne zainteresowania Kamila to tematy pochodne od kierunku studiów, czyli stosunki międzynarodowe.

wiadomosci24.pl

PS. Jeszcze raz gratulujemy naszemu koledze i jeszcze raz powtarzamy – nie jest to jego ostatni sukces związany z dziennikarstwem sportowym i piłką nożna.


Dodaj komentarz

Komentarze sa wyłączone.