admin
poniedziałek, 30 maja 2011, 07:38

1000 minut BEZ GOLA W SIATCE / Łukasz Kuśmierz NA TROPIE REKORDZISTÓW!

Łukasz KuśmierzDo bramki Puławiaka powrócił Łukasz Kuśmierz i w meczu z Markuszowem (5:0) osiągnął magiczną cyfrę 1000 minut bez straty gola. Przypominamy, ze ostatnie osiągnięcia takiego kalibru były dziełem bramkarza Zbigniewa Grzyba, który dokonał tego w barwach zespołu Drewmet Rolmos Susiec (obecnie Szumy), który zaliczył 1700 minut bez piłki w siatce oraz Nikołąja Fokina, który osiągnął taki wynik w barwach Łady Biłgoraj.

Dodajemy, że wiosną bramkarze Puławiaka nie wyjmowali jeszcze piłki z siatki. Jak dotychczas znamy jeden taki przypadek, że podczas całej rundy bramkarze jednej drużyny zachowali czyste konto. Przed laty zdarzyło sie to w III lidze, a bramkarzem który nie przepuścił ani jednej bramki był Jacek Chyła z zespołu Gryf Słupsk (III liga). Spośród innych polskich bramkarzy, którzy osiągnęli 1000 minut bez straty gola również doliczyliśmy sie kilku: Piotr Czaja – 1002 minuty (GKS Katowice, Ruch Chorzów), Zbigniew Rybiński (Chemik Police, 1410), Edward Minda (MZKS Kozienice, 1710).

Zestawiona przez nas lista wygląda więc tak:

1. Edward Minda (MZKS Kozienice) 1710 minut
2. Zdzisław Grzyb (Drewmet Rolmos Susiec) – 1700
3. Zbigniew Rybiński (Chemik Police) – 1170 (z meczami PP 1410)
4. Jacek Chyła (Gryf Słupsk) – 1170 (z meczami w PP 1260)
5. Łukasz Kuśmierz (Puławiak Puławy) – 1090
6. Nikołaj Fokin (Łada Biłgoraj) – 1080)
7. Artur Żmija (Polonia, Szombierki Bytom) – 1006
8. Piotr Czaja (GKS Katowice, Ruch Chorzów) – 1002

– Kiedy dziennikarze i kibice zauważyli moje i kolegów z obrony niecodzienne wyczyny i stale powiększające się konto bez piłki w siatce – zaczęto robić zakłady przed każdym następnym meczem – mówił nam Edward Minda. Więcej zaczęli sie pojawiać sponsorzy, którzy nagradzali mnie za kolejne mecze z czystym kontem. Trochę zarobiłem – dodawał bramkarz.

Kibice i sponsorzy Puławiaka – my nic nie sugerujemy.