admin
środa, 25 maja 2011, 08:09

Widziane z oddali (111) / JADĘ NA EURO, A AWANSUJE OMEGA

Wydaje się, że w praktyce sprawa awansu jest już rozstrzygnięta. Wprawdzie do zdobycia ( i utraty) pozostało jeszcze 15 punktów, ale na horyzoncie nie widać nikogo, kto zespołowi Omegi mógłby pokrzyżować plany. Taka ostatnią szansę miał wicelider z Turobina, ale bezpośrednia potyczkę piłkarze Tura przegrali z kretesem ponosząc dotkliwą porażkę 5:1. Można zatem śmiało powiedzieć, że Omega nie ma już z kim przegrać i spokojnie awansuje do IV ligi. Szkoda tylko, że tak wcześnie opadły emocje z tym związane.

Kilku zespołom pozostanie walka o miejsce na podium. Szanse ma na to siódma aktualnie drużyna Ostoi Skierbieszów, której strata do wicelidera wynosi 5 punktów. W tej grupie zespołów jeszcze wszystko jest możliwe.

W rozgrywkach zamojskiej grupy V ligi pada zwykle sporo bramek, a bezbramkowe remisy zdarzają się nadzwyczaj rzadko. Jednak trzynaście bramek w jednym spotkaniu to rezultat hokejowy, a nie piłkarski.
Tyle goli padło w tej kolejce w Krasnobrodzie, gdzie tamtejszy Igros, pomimo straty 5 bramek, nie przegrał meczu aplikując gościom z Łukowej 8 goli. Mecz doskonale skomentował relacjonujący spotkanie na żywo Tomasz Pakuła pisząc na stronie internetowej: „Trudno się było w tym wszystkim połapać”. Istotnie, co można powiedzieć o meczu, w którym już do przerwy pada aż 8 bramek. Gdzie byli obrońcy i bramkarze obu drużyn? Nie wiem, czy doskonale zorganizowani krasnobrodzcy kibice są takim rezultatem usatysfakcjonowani.

Skoro walka w górnej części tabeli nie dostarczy już kibicom wielkich emocji to siłą rzeczy uwaga zostanie skupiona na dolnych rejonach, gdzie nadal trwa zażarta walka o uniknięcie degradacji.
W tej walce poległ już Cosmos Józefów, ale kilka drużyn musi w każdym meczu wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Wzorcem jest zespół Sparty Łabunie, który wiosną gra wspaniale i wydobył się ze strefy spadkowej. A ta może być rozszerzona do czterech drużyn. Wszystko zależy od decyzji kierownictwa Olendra Sól. Ten klub nie udźwignął kosztów związanych z III ligą i wycofał się z rozgrywek. Jeśli klub zgłosi chęć rozpoczęcia w przyszłym sezonie gry w zamojskiej okregówce to teraz spaść muszą aż cztery zespoły. W strefie spadkowej są obecnie Cosmos, Tanew, Echo i Olimpiakos. Niebezpieczeństwo grozi Relaxowi i (jeszcze) dzielnej Sparcie z Łabuń.

W bezpośrednim starciu drużyn zagrożonych spadkiem Echo Zawada rozgromiła Tanew Majdan Stary aż 5:0. Ten rezultat nie zmienił jednak faktu, że oba te zespoły nie polepszyły swojej sytuacji i w przyszłym sezonie mogą grać w A-klasie.

Za bolesną porażkę z Igrosem zrehabilitowali się piłkarze łaszczowskiej Korony, którzy gładko (3:0) wygrali w Księżpolu z tamtejszym Relaxem. Przeciwnik podopiecznych trenera Gruli nie poraża umiejętnościami, ale zdobyte trzy punkty pozwoliły Koronie na zajęcie trzeciego miejsca w tabeli. Dobre i to.

Kiedyś wspomniałem, że często odwiedzam strony internetowe zamojskich klubów. Ich poziom jest różny: są lepsze i gorsze. Z prawdziwą jednak satysfakcją stwierdzam, że ostatnio nastąpiła zdecydowana poprawa jakości wypowiedzi internautów. Praktycznie znikły wulgaryzmy i niepotrzebne prowokacje. Nawet stylistyka nie budzi już większych sprzeciwów, choć niektórzy powinni częściej zaglądać do słownika ortograficznego. To wszystko cieszy i dowodzi, że poziom kibicowania stale wzrasta.

Mam szczęście. Otrzymałem z UEFA zawiadomienie o wylosowaniu 4 biletów na mecze EURO 2012 na pięknym stadionie w Gdańsku. Będzie frajda.

Jamcito / lkskorona.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Komentarze sa wyłączone.