admin
czwartek, 14 kwietnia 2011, 20:23

ZAMOŚĆ / 77 lat temu Dawidowicz i Machlarz…

Tadeusz Machlarz Dokładnie siedemdziesiąt siedem lat temu w Zamościu założony został Klub Sportowy Hetman Zamość (wówczas Strzelec Zamość) przez dwóch wybitnych zamościan – Kornela Dawidowicza oraz Tadeusza Machlarza.

Choć powodów do świętowania w 2011 roku nie ma, to mamy nadzieję, że siedemdziesiąty ósmy rok życia Hetmana, a może już miesiąc czerwiec bieżącego roku przyniesie wszystkim kibicom nieco więcej radości. Z tego też powodu w artykule dotyczącym urodzin Klubu Sportowego Hetman Zamość wspominamy o tym, czego do tej pory udało się osiągnąć za sprawą akcji RatujmyHetman.pl.

1. Wizerunek Klubu Sportowego Hetman Zamość.
Pierwszym sukcesem akcji RatujmyHetman.pl jest poprawa wizerunku klubu KS Hetman Zamość nie tylko w oczach byłych sponsorów, ale także piłkarzy oraz mediów, którym do niedawna zespół z Zamościa kojarzył się jedynie z zaległościami, kłótniami, sprawami sądowymi oraz problemami związanymi z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędem Skarbowym. Dzisiaj – choć w nie każdym przypadku takiej myśli nie ma. Dzisiaj Klub Sportowy Hetman Zamość łączony jest z tradycją, herbem z „zetką” w środku oraz z flagami, w biało – zielono – czerwonych barwach, które kiedyś codziennie powiewały na koronie stadionu OSiR w Zamościu.

2. Piłkarze, trenerzy, sponsorzy…
Choć akcja RatujmyHetman.pl zakładała negocjacje w sprawie rezygnacji z tytułu należności względem wierzycieli, to zgodnie z polskim prawem taki precedens jest niemożliwy. Ta wiadomość początkowo podcięła nam skrzydła, gdyż kwota z której osoby związane z Hetmanem zrezygnowały przewyższała już sto tysięcy złotych. Dzisiaj sprawa ta jest już mniej problemowa o czym zostało wspomniane poniżej.

3. Długi…
Pytania, kto spłaci długi Klubu Sportowego Hetman Zamość zadawali nam wszyscy kibice zamojskiego klubu. Zarówno w komentarzach, mailach jak i telefonach. Na dzień 14 kwietnia 2011 roku możemy poinformować, że prowadzone są rozmowy z czterema osobami, które albo same zgłosiły się do inicjatorów akcji RatujmyHetman.pl, albo udało się z nimi nawiązać kontakt poprzez współpracowników akcji zamieszkałych w Gdańsku, Krakowie oraz Warszawie. Nie chcemy obecnie deklarować, że długi zostaną spłacone. Stan na dzień 14 kwietnia bieżące roku pozwala nam stwierdzić, że na razie jedna z czterech wymienionych osób, gotowa jest wesprzeć klub kwotą rzędu miliona złotych. Aby tak się jednak stało, spełnionych musi być wiele warunków, o których z uwagi na powagę prowadzonych negocjacji nie chcemy obecnie zdradzać.

4. Zbiórki, koncerty i inne przedsięwzięcia…
Wszystko to i wiele innych akcji będzie już wkrótce możliwych do organizacji. Wszystko to, dzięki przejęciu RatujmyHetman.pl przez jedną ze śląskich firm, która zagwarantowała akcji RatujmyHetman.pl poparcie prawne, dzięki któremu wszelkie zbiórki, happeningi będą możliwe do zorganizowania.

5. Kibice…

Informujemy, że na dzień 14 kwietnia bieżącego roku, zaledwie jedna osoba zgłosiła się do inicjatorów akcji RatujmyHetman.pl z własnym pomysłem, który zakładał petycję do jednego z miejskich urzędników. Niestety pomysłodawca projektu, kiedy został poproszony o poprowadzenie takiej akcji, zgodnie z punktem 3. warunków zgłaszania projektu, zerwał kontakt, przez co rozumieć można niepowodzenie akcji. Mamy nadzieję, że tym razem zaangażowanie kibiców Klubu Sportowego Hetman Zamość będzie większe i już wkrótce będziemy mogli informować o kolejnej akcji, której inicjatorem być może będzie ktoś z was.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Inicjatorzy akcji RatujmyHetman.pl


Dodaj komentarz

Komentarze sa wyłączone.