admin
środa, 9 marca 2011, 08:26

3:3 / Mateusz Szczecki (Janowianka): – Wiosna może być nasza

Mateusz Szczecki
= Czy jesienna runda była wykonaniu Janowianki optymalna, czy mogliście być wyżej w tabeli?

= Na pewno poniżej oczekiwań, zawsze po rundzie wiosennej plasowaliśmy sie około 10 miejsca w lidze. Stać nas było na zdobycie 18-20 punktów. Słabo spisywaliśmy sie zwłaszcza u siebie, w kilku meczach mogliśmy zdobyć komplet punktów a kończylismy mecz z niczym, choćby z Orlętami Łuków czy Spartą Rejowiec. Można spojrzeć jednak z innej perspektywy – ponieważ z drużyny przed rundą jesienna odeszło 4-5 czołowych zawodników, to i tak nasza zdobycz jest duża.

= Czego sie spodziewacie po wiośnie? Macie raczej stabilny skład…

= Myślę, że wiosna może być nasza, wystarczy spojrzeć na wyniki sparingów w przerwie zimowej – na pięć gier cztery wygrane i tylko jedna przegrana z Tomasovią. Wprawdzie sparingi nie zawsze potem przekładają się na wyniki, to jednak patrząc na poprzednie lata można powiedzeić, że stać nas na więcej. Mocno pracowaliśmy wiec myśle że powinno być dobrze. Skład jest stabilny opierający sie na wychowankach. Wprawdzie nikt nowy sie nie pojawił, ale dołączyło do nas kilku zdolnych juniorów. Dużym osłabieniem na pewno bedzie brak Mateusza Góry, który odszedł do drugoligowej ligowej Resovii Rzeszów.

= Kto twoim zdaniem wejdzie do III ligi? Radzyń i Łuków, czy Radzyń i Kraśnik? A może ten trzeci…

= Zdecydowanym faworytem jest Radzyń i oni awansują w 100-procentach. Mają odpowiednie zaplecze i pieniądze, a co najważniejsze solidną drużyną. Walka o drugie miejsce bedzie toczyła sie do ostatniej kolejki, najwieksze szanse mają Orlęta Łuków przed Stalą Kraśnik. Wydaje mi się jednak, że dzisiejsza Stal to nie jest Stal sprzed kilku lat. Nie wiem co się dzieje w Huczwie, ale i tam pewnie poważnie myśli się o awansie jednak uważam że akurat Tyszowce mają najmniejsze szansę na awans z grona drużyn z czołówki.


rd


Dodaj komentarz

Komentarze sa wyłączone.