admin
poniedziałek, 7 marca 2011, 16:09

3:3 / MICHAŁ BUDZYŃSKI (Jagiellona Białystok): – Wszystko nagle sie zmieniło!

Michał Budzyński specjalnie dla portalu lubelskapilka.net (Foto: Krzysztof Skibiński)Kolejny utalentowany zawodnik z Lubelszyzny trafia do renomowanego klubu Ekstraklasy. Michał Budzyński z Włodawianki został własnie zawodnikiem Jagielloni Białystok. Zadaliśmy mu kilka pytań…
***
= Czy kilka miesiecy temu myślałeś, ze będziesz trenował w czołowym zespole Ekstraklasy?

= Ależ skąd! Oczywiście, że nie. Dużo osób w moim otoczniu mówiło mi, że mam możliwości, ale nie liczyłem na to, że dobra gra w czwartej lidze zaowocuje ofertą z Jagielloni. Bardziej skupiałem się na grze licząc, że uda się gdzieś dalej odejść, ale nie myślałem, że to nastąpi tak szybko i do tak silnego klubu.

= Kiedy nadeszła propozycja z Jagielloni?

= Jak działacze Włodawianki pojechali na turniej na Litwę i spotkali tam tam osoby związane z Jagiellonią. Z tego co mi wiadomo byli mną zainteresowani, więc zaprosili mnie na testy.

= Twoja kariera nagle nabrała rozmachu, wszystko sie z dnia na dzień zmieniło… Komu najwięcej zawdzięczasz?

Michał Budzyński w meczu z Wieniawą Lublin (Foto: Krzysztof Skibiński

= Każdy mój kolejny trener miał wkład w rozwój moich umiejętności. Chyba najwięcej zawdzięczam panu Krzysztofowi Flisowi, mojemu pierwszemu trenerowi. To on namówił mnie, na to żebym przyszedl na trening i to własnie w dużym stopniu dzięki niemu zacząłem trenować. Duży wkład ma też obecny trener seniorów Marek Drob, który od razu gdy skończyłem 16 lat wstawił mnie do pierwszego składu i miałem możliwość pokazania swoich możliwości

= Czeka cię bardzo ciężka praca…

= Widomo, że w takim klubie jak Jagiellonia nie ma lekko, każdy chce grać w pierwszym składzie, a wiąże sie z tym ciężka, bardzo ciężka praca na treningach. Poczatki na pewno będę trudne ponieważ nie jestem tak dobrze przygotowany kondycjnie jak chłopaki z Jagi, będę bardziej odczuwał trudy treningów i meczów niż oni. Myślę jednak że z czasem nie będzie już to odczuwalne, ponieważ przyzwyczaję się do cięzkiej pracy.

= Co poza piłką?

= Będę chodził do klasy sportowej. Poza tym lubię posiedzieć przed komputerem.


= Dziękuję i powodzenia…


Dodaj komentarz

Komentarze sa wyłączone.