admin
środa, 23 lutego 2011, 17:36

EURO 2012 / Smuda stawia na Fabiańskiego, Szczęsnego i Tytonia

Przemysław Tytoń, fot. PZPN Selekcjoner reprezentacji Polski zamierza postawić na Łukasza Fabiańskiego, Wojciecha Szczęsnego i Przemysława Tytonia.

– W zasadzie wiem już kim grać na EURO, choć przez pierwsze pół roku mojej pracy z reprezentacją bałem się, czy znajdę 16 zawodników nadających się do kadry. Teraz mogę powiedzieć, że mam w pamięci 38 nazwisk, na których można spokojnie zawiesić oko. To sprawia mi coraz większą satysfakcję i jeszcze bardziej mobilizuje – mówi Franciszek Smuda.

Selekcjoner twierdzi, że drużyna narodowa została już wyselekcjonowana w 75-ciu procentach, a przez ostatnie 1,5 roku wykrystalizowało się grono dwudziestu czterech piłkarzy, na których „Franz” postawi w czerwcu 2012 roku.

Najmniejszy kłopot jest z wyborem bramkarzy – Smuda stawia na Fabiańskiego, Tytonia i Szczęsnego. Brak Artura Boruca nie jest zaskoczeniem, choć rezygnacja z tak klasowego bramkarza wydaje się pochopna. Co innego nieobecność w trójce szczęśliwców Tomasza Kuszczaka. Na początku swojej kadencji to właśnie na niego stawiał „Franz”. Jednak po ubiegłorocznym spotkaniu z Hiszpanią przegranym 0:6 golkiper wypadł z łask. Czy zdoła jeszcze przekonać selekcjonera do zmiany decyzji?

wp.pl / WOY


Dodaj komentarz

Komentarze sa wyłączone.