admin
środa, 16 lutego 2011, 09:39

Internauci tworzą „Ligę kłopotów” / Pytają – Dokąd zmierza lubelska piłka?

Runda rewanżowa coraz bliżej, kluby w naszym regionie albo się wzmacniają albo walczą o to by istnieć…

Cały czas słychać że kolejny klub ma tarapaty finansowe. Jednak niewiadomą jest w jakim kierunku zmierzają kluby, większość drużyn w naszym regionie ledwie wiążąc koniec z końcem. Brakuje pieniędzy na grupy seniorów nie wspominając już o grupach młodzieżowych bez których trudno, żeby klub istniał. W jakim stanie jest kondycja naszych drużyn?? Widać gołym okiem, jeden przedstawiciel w pierwszej lidze – Górnik Łęczna, jeden przedstawiciel w drugiej – Motor Lublin. W trzeciej lidze dominują zespoły podkarpackie, jedynie Wisła Puławy trzyma się stawki, reszta klubów walczy o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej. Olender Sól w tej chwili ma poważne problemy finansowe, Stal Poniatowa postanowiła stawiać na swoich wychowanków i walczyć o pozostanie w III lidze.

W naszej czwartej lidze co i raz słychać albo o strajkach piłkarzy albo o poważnych problemach finansowych. Kluby wiążą ledwo koniec z końcem, istnienie niektórych jest pod wielkim znakiem zapytania!!! Tylko czy takie istnienie klubu ma sens??? Cierpliwość zawodników którzy czekają na zaległe pieniądze ma swoje granice, działacze dwoją się i troją po to by zdobyć środki na istnienie klubu, jednak w tych trudnych czasach ciężko jest o to by znalazł się ktoś, kto wyłoży pieniądze i jedynym sponsorem okazuje się Miasto!!

Może lepiej spaść i grać w niższej lidze takiej jak A-klasa?? Tylko zapotrzebowanie na piłkę w naszym regionie jest i zawsze będzie. Jeżeli nie stać klubów na utrzymanie się w lidze to czego możemy wymagać?? Drużyny które chcą awansować z 5 lig, albo spadają po roku czasu, albo kończą jeszcze niżej. W tej chwili bardziej się opłaca grac w V lidze i wygrywać niż awansować i przegrać. Niedługo doczekamy się sytuacji w której nikt nie będzie chciał awansować? Poziom IV ligi jest chyba najniższy od paru lat, mecze nie stoją na wysokim poziomie! Może rozwiązaniem jest reorganizacja rozgrywek na stary system, bo miało być lepiej ale czy tak jest? Dawna czwarta liga sprzed reorganizacji wydaje się, że była mocniejsza od aktualnej III ligi!! Więc do czego zmierza Lubelska Piłka??

Czy dojdzie do tego, że przedstawicielem naszego województwa w najwyższej lidze będą kluby w III lidze?? Czy może doczekamy drużyny w Ekstraklasie, która zagości na dłużej? Jednak patrząc na obecna chwilę jest to chyba marzenie każdego prezesa klubu w naszym regionie…

bksunia.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Komentarze sa wyłączone.