admin
wtorek, 25 stycznia 2011, 14:41

Ufają naczelnemu wodzowi

Stanisław PryciukPlany obalenia prezesury Stanisława Pryciuka spaliły na panewce. Delegaci klubów Zamojskiego OZPN nie zgodzili się na wprowadzenie do programu Walnego Zebrania Sprawozdawczego głosowania w sprawie udzielenia prezesowi wotum nieufnośc.

Wniosek o wprowadzenie nowego punktu do programu walnego złożył Adam Lewczyk, prezes Piasta Babice, jeden z przywódców bojkotu meczów klubów klasy A z Hetmanem Zamość.
– Cała ta sytuacja, związana z bojkotem Hetmana, powstała z winy prezesa Pryciuka. On był za tym, żeby Hetman grał w klasie A, ale wyparł się tego przed nami. Nie panował nad tym, co się dzieje w naszej lokalnej piłce. Nie ufamy temu człowiekowi, bo co innego mówi do nas, co innego do LZPN. To prezes Pryciuk wpłynął na decyzje LZPN o natychmiastowym dokooptowaniu do rozgrywek Hetmana, bez możliwości zawetowania tej uchwały. Podjął wiele kontrowersyjnych decyzji, m.in. o powierzeniu Wiesławowi Pałce funkcji przewodniczącego Wydziału Dyscypliny. Pan Pałka odszedł ze związku w atmosferze skandalu, robił ”przekręty” przy transferach, dlatego nie powinien do struktur związkowych wrócić. Zresztą długo nie był przewodniczącym, bo ponownie dopuścił się nieprawidłowości – tłumaczy prezes Lewczyk.

Tylko ośmiu delegatów głosowało za wnioskiem Lewczyka. Prezes Stanisław Pryciuk (na zdjęciu) uchylił się od komentowania sprawy. Przyznał natomiast, że ”minusem był problem z AMSPN Hetman, który powstał w wyniku uchwały LZPN o natychmiastowym dołączeniu do klasy A tego klubu”.
– To, co zrobiliśmy jako zarząd, oceniam pozytywnie. Podjęliśmy wiele uchwał, dzięki którym sporo pieniędzy w różnej postaci wróciło do klubów. Związkowi delegaci i obserwatorzy przyjeżdżali na mecze, na koszt ZOZPN, a nie klubów, jak było wcześniej. Mecze grup młodzieżowych także były sędziowane na koszt związku. Rozgrywkom o Okręgowy Puchar Polski nadaliśmy większy prestiż. Wprowadziliśmy Puchar Starostów na szczeblu powiatów. Ranga tych rozgrywek wzrosła, bo starostwa ufundowały dla najlepszych sprzęt sportowy i inne nagrody. Przeprowadziliśmy Piłkarską Galę Zamojszczyzny, podczas której nagrodziliśmy wielu przedstawicieli zamojskiej piłki nożnej. Atrakcyjniejsze nagrody otrzymały najlepsze w poszczególnych ligach zespoły młodzieżowe. Wreszcie podjęliśmy decyzję o nagrodach finansowych dla najlepszych zespołów seniorskich. Jako związek mamy się więc czym chwalić. W żadnym OZPN-ie w kraju kluby nie mają tak dobrze, jak u nas – mówi o dwuletnich dokonaniach prezes Pryciuk.

Lewczyk mówi, że ma lepszych kandydatów na prezesa.
– Są dwie osoby, które sprostałyby naszym oczekiwaniom. Nazwisk nie zdradzę, to ludzie z moich stron. Nie wyobrażam sobie tego, że po następnych wyborach prezesem związku nie zostanie ktoś z powiatu biłgorajskiego – uważa prezes Piasta.

Marek Sztochel


Dodaj komentarz

Komentarze sa wyłączone.