admin
sobota, 20 listopada 2010, 14:52

Towarzyskie pożegnanie jesieni / Wisła Puławy – Avia Świdnik 5:0

Efektowną wygraną 5:0 zaprezentowali licznie zgromadzonym kibicom na boisku przy szkole im. KEN piłkarze puławskiej Wisły. W rozgrywanym w świetle jupiterów spotkaniu rozgromili oni ligowego rywala ze Świdnika prezentując bardzo dobrą dyspozycję

Do sparingowego spotkania z Avią wiślacy przystępowali bez kilku podstawowych graczy, W wyjściowym składzie zabrakło Tomasza Bednaruka, Macieja Wójtowicza czy Łukasza Gizy. W ich miejsce na placu gry pojawiło się aż dwóch testowych zawodników i kilku rezerwowych.

Od pierwszego gwizdka arbitra zarysowała się lekka przewaga niesionej głośnym dopingiem Wisły. Jednak do 20 minuty spotkania wiślacy nie potrafili zagrozić bramce Macieja Majewskiego. Impas przełamał dopiero w 20 minucie gry Mateusz Kamola, który uderzył mocno z 25 metrów, ale piłka o pół metra minęła bramkę Avii. 5 minut później piłka jednak wpadła do siatki gości. Po ładnej akcji i podaniu od Piotra Mokiejewskiego znalazł się sam na sam z bramkarzem Avii i pewnie kopnął do bramki. Kilka chwil później wiślacy prowadzili już 2:0, bowiem na strzał zza pola karnego zdecydował się Mateusz Kamola. Piłka po uderzeniu napastnika Dumy Powiśla przelobowała Majewskiego i wpadła do siatki. Kilka chwil później jedną z najgroźniejszych akcji przeprowadzili świdniczanie z 20 metrów uderzał jeden z graczy przyjezdnych a Piotr Stachurski zmuszony był wybić piłkę na rzut rożny. W końcówce pierwszej części gry na 3:0 podwyższył Mateusz Kozieł.

W drugiej części na placu gry znowu zobaczyliśmy inną jedenastkę Wisły. Bardzo długo wiślacy mimo sporej przewagi nie potrafili podwyższyć wyniku. Gra toczyła się głównie w środku pola. Udało się to im dopiero w końcowych minutach spotkania. Najpierw rzut karny po faulu na Kiedrzynku wykorzystał Mateusz Gawrysiak a kilka chwil później były napastnik Motoru ustalił wynik spotkania na 5:0.

Cieszy kolejny raz gra, Wisły, która mimo kilku braków w składzie zaprezentowała się na tle bądź co bądź solidnej Avii bardzo dobrze. Cieszy także postawa testowanych graczy, którzy być może na wiosnę zasilą drużynę Dumy Powiśla. Na koniec warto pochwalić kibiców, którzy na sparingu zjawili się w liczbie około 200. Część z nich przez całe 90 minut głośnym dopingiem wspierała Dumę Powiśla.

Wisła Puławy: Avia Świdnik 5:0 ( 3:0)
Nowak 20
Kamola 25
Kozieł 45
Gawrysiak 80
Kiedrzynek 88
Wisła; Stachurski (46 Beszczyński), Kowalski (46 Dryk), zawodnik testowany (46 Gawda), Kursa (46 Mróz), Misztal ( 46 Gawrysiak), Stalęga (46 Leszczyński), Kozieł (46 Orzędowski), Mokiejwski , Giziński ,(46 Budzyński), Kamola ( 46 Kiedrzynek), Nowak (46 zawodnik testowany)