admin
poniedziałek, 15 listopada 2010, 12:05

Nasi w Widzewie / Trening z Robem Witschge zrobił wrażenie

Kiedyś marzył o grze w Jedynce, teraz trenował pod  okiem Roba Witschge, a gra w jednym z zespołów młodzieżowych Widzewa...= Jak leci młodemu adeptowi wielkiej piłki w Łodzi?

= Dobrze, trzymamy się z Sebastianem Kowińskim, trenujemy dużo i uczymy się dużo. Czasem tęskni się za domem, ale wystarczy pomysleć, że inni też pewnie tęsknia. Postępy w grze i nauce wynagradzają wszystko.

= Co szczególnie wspominasz z pobytu w szkólce Ajaxu na treningach do której pojechaliście w nagrodę za wygranie Coca-Cola Cup 2010?


= Trening z Robem Witschge, jednym z najlepszych piłkarzy w historii Ajaxu Amsterdam. Medalistą mistrzostw Europy. Wrażenia z całego pobytu pozostaną na zawsze.

= Poznałeś już Widzew i jego historię?

= Historię to znałem wcześniej, teraz mogę wszystkiemu przyjrzeć się z bliska, doknąć tej historii. Czasami nasze poczynania na boisku obserwują ci, którzy tworzyli tę historie. A swego czasu Widzew wygrywał przecież z Juventusem, Liverpoolem.

= No to mały egazmin z historii. Czy wiesz kto to Mirosław Myśliński?

= Pewnie. „Widzewiak” rodem z Tarnobrzegu. Zdobył nawet medal mistrzostw świata U-21.

= Życzę, żebyś i ty zapisał się w historii tego klubu...

= Dziekuję, zagrać kiedyś w seniorach Widzewa to marzenie. Ale realne – przecież nasz ziomek Kamil Poźniak z Krasnegostawu jest dzisiaj gwiazdą ekstraklasy. Wprawdzie nie w Widzewie, tylko w pobliskim Bełchatowie, ale daje nam przykład.

krasnystaw24.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.