admin
niedziela, 24 października 2010, 11:10

Lubelska piłka w odwrocie – brakuje chętnych do gry! Zespołu markują swoje problemy.

Czy wkrótce w lubelskiej IV lidze może nie być chętnych do gry? Niestety, może dojść do tak drastycznego rozwiązania. Z coraz większej ilości klubów dochodzą bowiem niepokojące sygnały o potencjalnym wycofaniu się z rozgrywek…

Lublinianka stoi nad krawędzią już od ponad dwóch lat i z coraz większą częstotliwością mówi się o upadku tego klubu. Pod koniec ubiegłego sezonu kryzys dotknął też Unię Bełżyce, która była faworytem do awansu, ale musiała zweryfikować plany i walczyć o byt, i to nawet nie ten ligowy. Teraz problemy dotykają Startu Krasnystaw, a także Stali Kraśnik… – Zaraz po reformie mówiłem, że nie jest to dobry kierunek. Rozgrywki zostały bardzo mocno rozbudowane, mamy za dużo lig, koszty utrzymania są dużo większe, a wszystkiemu nie sprzyja kryzys, który dotyka nas od jakiegoś czasu – uważa Janusz Dec, były reprezentant Polski, wychowanek

Sygnału Lublin i ekspert w dziedzinie lokalnej piłki. – Drużyny funkcjonują, owszem, ale kadry są zubożałe, wybrakowane. Młodzież coraz mniej się garnie do sportu, mniejsze jest też zainteresowanie władz samorządowych. Widać to na przykładzie Lublina, gdzie – umówmy się – piłki po prostu nie ma... – stawia jasno sprawę Dec.

Zespoły doskonale markują swoje problemy, a przynajmniej starają się robić dobrą minę do złej gry. Start, który od lat pod względem sportowym należy do czwartoligowej czołówki, skutecznie unika awansu, mimo często ponadprzeciętnej gry. Ostatnio krasnystawianie specjalnie nawet nie pojechali na mecz do Kraśnika, jak głosi oficjalne stanowisko klubu, z powodu braku składu na mecz. A pro pos wyjazdów i dojazdów; wielokrotnie ponoć bywało, że sami trenerzy, bądź zawodnicy musieli dokładać z własnej kieszeni do podróży na mecze i treningi. – Może w czwartej lidze to rzadsze zjawisko niż w ligach niższych i myślę, że mimo kłopotów klub pokrywa te koszty. Jednak i tak to dla mnie rzecz niebywała, żeby nie pojechać na mecz z powodu braku zdolnych zawodników do gry… – komentuje Dec.

Problemy dotykające lubelskie kluby (oprócz ww. zespołów, jest jeszcze Stal Kraśnik, która ma kłopot z pozyskaniem z dotacji z miasta) sprawiły, że okrojona liga (w tym przypadku czwarta, ale analogiczne sytuacje mają miejsce też na niższych frontach) z czarnego scenariusza staje się realną wizją… – Widać gołym okiem, że finansowo jest coraz ciężej podołać wielu wyzwaniom. To już nie złorzeczenie; faktycznie może dojść do sytuacji, gdy drużyny zaczną się wycofywać z gry – prorokuje Dec.

Grzegorz Kowalski / futbolnews.


Komentarze do 'Lubelska piłka w odwrocie – brakuje chętnych do gry! Zespołu markują swoje problemy.' (4)
 • Lędzic12 lat temu Bezpośredni link

  Ekstraklasa – 18 zespołów, 3 spadają, początek sezonu w II połowie lipca, koniec ostatni weekend listopada, początek rundy wiosennej ostatni weekend stycznia, koniec w II połowie maja.
  I liga – 20 zespołów – 3 awans, 4 spadek.
  II liga (jedna grupa) – 20 zespołów – 4 awans, 4 spadek, 4 baraże o utrzymanie z vicemistrzami lig III.
  III liga (cztery grupy) – 18 drużyn – po 1 awans i baraż.
  IV liga (16 grup) – po 16 drużyn – po 1 awans.

  Woj. Lubelskie:

  V liga (4 grupy) w dwóch (Lublin, Zamość) 16, w dwóch pozostałych 14 drużyn.
  A klasa (lubelska) – dwie grupy po 14 zespołów, dwie awans, dwie spadek.
  B klasa (lubelska) – cztery grupy po 12 zespołów, 1 awans.
  C klasa (lubelska) – rozbudować.

 • kibol12 lat temu Bezpośredni link

  w huraganie też jest problem finansowy i to już od 2 lat a władze miasta obiecują kasę i nie dają bo jak stwierdził wlodarz miasta piłka w mieśie jest zbędna tylko w klubie gra az oklolo 200 pilkarzy jak nie bedzie to co beda oni robic

 • Rio12 lat temu Bezpośredni link

  Z dniem wczorajszym Modest Boguszewski przestał pełnić obowiązki trenera w Sparcie Rejowiec Fabryczny. Tymczasowym trenerem został Jacek Ziarkowski.

 • Victoria Rybczewice12 lat temu Bezpośredni link

  zgadzam sie z ta propozycja ze w b klasie bedzie 4 grupy po 12 zespolow,bo to co teraz jest w naszej grupie to smiech,jest 8 druzyn inni graja a my juz po meczach eh szkoda,pozatym ta grupa jest za silna,sa same mocne zespoly a my jako przecietniak nie mamy szansy przebicia co innego bylo wczesniej gdy byly grupy po 12 druzyn.

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.