admin
niedziela, 17 października 2010, 15:38

Kolejna porażka Motoru Lublin

Wisła Płock w ramach 13. kolejki II ligi gr. wschodniej wygrała na stadionie im. Kazimierza Górskiego z Motorem Lublin 2:0 (0:0). Bramki w ostatnich dziesięciu minutach spotkania strzelili Pacan i Grudzień.

Przed spotkaniem sporą niewiadomą w składzie Motoru było to kto stanie między słupkami żółto-biało-niebieskich. Początkowo zadebiutować w barwach Spółki Akcyjnej miał Przemysław Mierzwa. Na dzień przed spotkaniem na jaw wyszło jednak, że nowy nabytek Motoru według zasad Polskiego Związku Piłki Nożnej nie może jeszcze grać w spotkaniach ligowych. Tadeusz Łapa do wyboru miał jeszcze młodego Mateusza Oszusta, Patryka Dobromilskiego, który rozegrał fatalne spotkanie przed tygodniem z Okocimskim Brzesko oraz doświadczonego Kamila Styżeja.

Wybór bramkarza nie był więc wcale taki trudny, chociaż patrząc na ostatnie wpuszczone przez Styżeja bramki, Łapa stawiając własnie na niego mógł odczuwać lekki strach.

Kamil Styżej miał kilka świetnych interwencji, dobrze współpracował z obrońcami i tak mogło pozostać, gdyby nie precyzyjne dośrodkowanie Nowackiego a potem strzał głową Pacana w 80 minucie meczu, który wyprowadził „Nafciarzy” na jednobramkowe prowadzenie.

Po pierwszej bramce wśród lubelskich zawodników jak w każdym meczu coś pękło i w ciągu kolejnych kilku minut sędzia Krzysztof Sobieszek pokazał im trzy żółte kartki. Dodatkowo kończąc spotkanie, po doliczonych trzech z czterech minut na dośrodkowanie zdecydował się Wiśniewski. Piłka powędrowała do Tomasza Grudnia, który przyjął piłkę i z niedalekiej odległości posłał „futbolówkę” do siatki Styżeja.

Wisła Płock – Motor Lublin 2:0 (0:0).