admin
czwartek, 30 września 2010, 07:11

Najlepsza, bo zamojska

Jacek Paszkiewicz fot. huczwa.plTrener Huczwy Tyszowce Jacek Paszkiewicz: – Mówią, że lubelska okręgówka jest w województwie najlepsza. A ja bym z tym polemizował. Moim zdaniem najlepsza jest zamojska!
Huczwa Tyszowce solidnie pracuje na miano rewelacji rundy jesiennej w IV lidze. W ósmej kolejce rozgrywek tegoroczny mistrz zamojskiej klasy okręgowej wygrał po raz szósty w tym sezonie i mając 18 punktów wskoczył w tabeli na drugą lokatę, która na koniec sezonu oznaczać będzie awans do III ligi.

– Walka o awans? Nie ma takiego tematu. Chcemy zdobyć jak najwięcej punktów, a o awansie będziemy mówić dopiero wtedy, jak go uzyskamy. Wówczas będziemy się martwić. Teraz cieszymy się z tego, że mamy dobry zespół, niezłych zawodników, świetnych ludzi do współpracy. Atmosfera w klubie jest znakomita – tłumaczy trener Jacek Paszkiewicz.

Radości w klubie wiele, bo Huczwa wygrywa nawet z faworytami rozgrywek. W niedzielę pokonała przed własną publicznością 2:0 zdegradowaną z III ligi i zdradzającą chęć powrotu do niej Stal Kraśnik.
– Sposób na Stal? Może to zabrzmi banalnie, ale zaskoczyliśmy rywala zmianą ustawienia w trakcie meczu. Wiedziałem, że nas podglądali w poprzednich spotkaniach, dlatego musiałem wprowadzić do taktyki coś nowego. Sam ich obserwowałem w meczach ligowych. Rozpracowałem każdego zawodnika Stali. Wiedziałem, że słabą stroną tego zespołu jest atak pozycyjny, więc nastawiliśmy się na grę z kontry. Tym razem nie zależało mi na pięknej grze, a na mądrej i skutecznej. Egzamin z taktyki mój zespół zdał na piątkę. Zagraliśmy bezbłędnie, wszystko nam wychodziło tak, jak zaplanowaliśmy – chwali podopiecznych trener Paszkiewicz.
Szkoleniowiec Huczwy twierdzi, że znakomitym przetarciem przed grą w IV lidze jest udział w rozgrywkach zamojskiej klasy okręgowej.
– To jest naprawdę mocna liga, wcale nie gorsza niż lubelska – twierdzi Paszkiewicz.

Kronika Tygodnia / Marek Sztohel


Komentarze do 'Najlepsza, bo zamojska' (2)
  • ....12 lat temu Bezpośredni link

    No pokazał jaki mocny w meczu z Wieniawą.:)

  • TKS12 lat temu Bezpośredni link

    słabsze mecze trafiają się nawet Realowi, powiedz lepiej, gdzie teraz jest Huczwa, a gdzie Wieniawa, cwaniaczku

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.