admin
piątek, 24 września 2010, 13:46

Zmarł Marek Leśniewski

Marek Leśniewski w barwach Stali Kraśnik (Foto: archiwum, Stali Kraśnik)Wczoraj zmarł Marek Leśniewski, rozgrywający Jagiellonii Białystok w latach 1978-84, brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów do lat 18 w Hiszpanii.

Marek Leśniewski urodził się 4 lutego 1954 roku. Grał na pozycji środkowego pomocnika. Barwy Jagiellonii przywdział w styczniu 1978 roku, kiedy to zasilił zespół broniący się przed spadkiem z II ligi. Wcześniej występował w Stali Kraśnik, Starze Starachowice i Motorze Lublin. Miał też za sobą występy w reprezentacji Polski juniorów na turnieju UEFA w Hiszpanii, z którą wywalczył brązowy medal. Do Jagiellonii trafił jako następca Ryszarda Karalusa, którego miał zastąpić na środku pola. Od momentu przyjścia do Jagiellonii stał się jej podstawowym zawodnikiem na wiele lat, awansując z zespołem dwukrotnie do II ligi (1981 i 1983). Jako lider drużyny nie zawodził kibiców i trenerów. Z Białymstokiem związał się też prywatnie. W Jagiellonii rozegrał 123 mecze, w których zdobył 18 bramek.

źródło: Jagiellonia Białystok

PS.Sylwetkę Marka Leśniewskiego prezentowaliśmy w naszym leksykonie piłkarskim


Komentarze do 'Zmarł Marek Leśniewski' (2)
  • wojtek12 lat temu Bezpośredni link

    pamietan jak gral to bylo cos

  • wojtek z bialegostoku12 lat temu Bezpośredni link

    swietny technik chyba zapomniany pamietam jak gral

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.