admin
piątek, 24 września 2010, 17:01

Felieton / Jamcito pisze z oddali (79)

W sobotnie popołudnie łaszczowscy kibice obejrzeli historyczny mecz piłkarski, w którym zmierzyły się drużyny kobiece miejscowej Korony i Omegi Stary Zamość. Debiutujące w rozgrywkach piłkarki Korony wygrały spotkanie wynikiem 4:2, a łupem bramkowym podzieliły się Justyna Wronka (hat-trick) i Amanda Wrębiak. Sądzę, że decyzja zarządu klubu o zgłoszeniu do rozgrywek drużyny dziewcząt była trafna. Piłka kobieca ciągle się rozwija i mecze piłkarek cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Panie mają już swoje mistrzostwa świata, ligę mistrzów, rozgrywki pucharowe. 2). W Polsce ligowe rozgrywki piłkarek odbywają się na poziomie ekstraklasy złożonej z 10 zespołów, I ligi (2 grupy po 10 zespołów), II ligi ( 2 grupy po 10 zespołów oraz 2 grupy po 10 zespołów. III liga składa się z 7 grup liczących po kilka zespołów każda. Grupa lubelska, w której grają dziewczyny z Łaszczowa składa się z 6 zespołów. Utworzenie drużyny kobiecej to dobry pomysł na promocję miasta i warto wspierać ten zespół, tym bardziej, że mecze piłkarek są naprawdę atrakcyjne i to nie tylko ze względów wizualnych. Mecze pań są w większości zacięte, pozbawione cwaniactwa, niesłychanie ambitne i dlatego warto wybrać się na stadion by dopingować urocze sportsmenki. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że Justyna Wronka nie poprzestanie na trzech bramkach.

Seniorzy zmierzyli się natomiast z rewelacyjnym beniaminkiem z Różańca i z trudnego terenu przywieźli 1 punkt uzyskując remis (1:1). To rezultat świadczący, że zespół trenera Gruli ma spory potencjał i łatwo nie oddaje punktów. Korona zdecydowanie lepiej gra na wyjazdach, bo dotychczasowe porażki poniosła na własnym stadionie. Byłoby dobrze sprawiać uciechę także miejscowym kibicom, bo ci mogą zacząć wspierać drużynę pań.

Przebudziła się wreszcie drużyna ze Skierbieszowa. Omega sprawiła prawdziwe lanie piłkarzom Tanwi, którzy do Majdanu Starego wrócili z pokaźnym bagażem 6 bramek. Być może to początek marszu skierbieszowian w górę tabeli, bo ubiegłorocznym kandydatom do awansu nie przystoi balansować na krawędzi strefy spadkowej.

Klęskę ponieśli piłkarze Echo Zawada w starciu z Unią Hrubieszów, bo wynik 5:0 nie pozostawia złudzeń, kto był w tym spotkaniu wyraźnie lepszy. Katem Echa okazał się napastnik Unii Rafał Oleszczuk aplikując przeciwnikom trzy bramki. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze z Hrubieszowa zajmują miejsce w czołówce tabeli. To mocny kandydat do awansu.

Lider z Turobina zachował swoją pozycję i nadal przewodzi stawce. Piłkarze Tura pokonali tym razem Victorię Łukowa/Chmielek. Widać, że Tur nie zwalnia tempa, co dowodzi, że forma zespołu jest ustabilizowana i drużyna jest na fali. W czołówce jest też Kryształ Werbkowice, który pokonał Spartę Wożuczyn (3:2). Po wyraźnym falstarcie w rozgrywkach piłkarze Kryształu doszli wreszcie do siebie i teraz sprawiają naprawdę solidne wrażenie.

Po sześciu ligowych kolejkach zarysował się już w grupie zamojskiej V ligi podział drużyn na trzy grupy. Do pierwszej trzeba zaliczyć Tura, Omegę, Kryształ, Grom i Unię. 2). Korona, Olimpiakos, Igros, Sparta Wożuczyn i Relaks tworzą grupę środka. Zdecydowanym outsliderem jest Cosmos Józefów, który nie zdobył jeszcze w tym sezonie żadnego punktu. Kłopoty z utrzymaniem się w lidze okręgowej mogą mieć piłkarze Sparty Łabunie, którzy także nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa, a jedynie dwa ich mecze zakończyły się remisem. Pozostałe spotkania piłkarze z Łabuń przegrali i są przez to w strefie spadkowej. Nad strefą spadkową znajdują się bezpośrednio piłkarze Tanwi, Victorii oraz Ostoi.

Wyrównana stawka drużyn sprawia, że rozgrywki są w miarę atrakcyjne i każda kolejka niesie ze sobą jakieś niespodzianki. Trudno jest jednak jeszcze powiedzieć, czy jest to równanie w górę, czy też mamy do czynienia z obniżeniem się poziomu rozgrywek. W każdym bądź razie na boiskach pada sporo bramek, co zapewne cieszy kibiców.

Jamcito / lkskorona.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.