admin
niedziela, 12 września 2010, 14:59

Hetman nie zagra / Zabrakło dobrej woli?

Drużyna ZKP Hetman Zamość nie przystąpi do rozgrywek w sezonie 2010/2011.

18 sierpnia Komitet Założycielski nowego klubu złożył do zamojskiego magistratu wniosek oraz potrzebną dokumentację w sprawie wpisu do Ewidencji Stowarzyszeń Kultury Fizycznej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Zamość. W odpowiedzi założyciele ZKP otrzymali pismo, podpisane przez Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu – Kazimierza Chrzanowskiego, z którego dowiedzieli się, że wpis do ewidencji będzie możliwy po wyjaśnieniu następujących spraw:

1. Brak zgody w dokumentach właściciela tymczasowej siedziby stowarzyszenia wyrażonej na piśmie.
2. Używanie herbu Klubu Sportowego ‘’Hetman” jest niemożliwe ze względu na fakt, iż ww. stowarzyszenie nadal istnieje.
3. Zapisana w statucie stowarzyszenia możliwość prowadzenia działalności gospodarczej powoduje, że tego typu stowarzyszenia są rejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.
4. Podobnie zapis w statucie stowarzyszenia o możliwości prowadzenia działalności pożytku publicznego powoduje, że tego typu stowarzyszenia są rejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.
5. Używanie nazwy własnej „Zamość” jest możliwe, dopiero po uzyskaniu na to zgody władz miasta Zamość.

Aby dojść do takich wniosków, miejscy urzędnicy studiowali siedmiostronicowy Statut ZKP niemal 2 tygodnie, a ZKP Hetman otrzymał powyższą odpowiedź 31 sierpnia, dziwnym zbiegiem okoliczności – w dniu zamknięcia tzw. okienka transferowego.

– Pomijając wątpliwą zasadność przynajmniej niektórych z wymienionych zapisów, wszelkie nieścisłości w Statucie czy we wniosku bylibyśmy w stanie wyjaśnić raptem w ciągu kilku godzin. Pod takim jednak warunkiem, że pismo z Urzędu Miejskiego otrzymalibyśmy co najmniej kilka dni wcześniej. Jak się okazało, rozpatrywanie naszego wniosku było bardzo czasochłonne. Szkoda, bo udało się nam zebrać kadrę liczącą niemal 20 zawodników, którzy jednak w zdecydowanej większości mieli już przynależność klubową, więc musieli być zarejestrowani w ZOZPN do końca sierpnia. Z różnych, nie do końca zrozumiałych przeze mnie przyczyn nie udało się więc nam wystartować w rozgrywkach. Czy jest to moja porażka? Raczej porażka piłki nożnej w Zamościu – mówi rozczarowany całą sytuacją Zbigniew Pająk.

ZKP więc w rozgrywkach nie wystartuje. AMSPN wystartował, ale z powodu protestu klubów A-klasowych nie gra. W efekcie na stadionie przy ul. Królowej Jadwigi 8 w rundzie jesiennej 2010/2011 najlepiej prezentuje się… murawa. Tylko kto ją chce oglądać.

Gazeta Zamojska / tom


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.