admin
czwartek, 9 września 2010, 05:14

Topspin Łukasza Polikowskiego / Start – Lewart 2:0

Ktoś kto trenuje tenis wie co to jest zagrywka polegająca na podcięciu piłki tak, żeby odpowiednio sie zakręciła i wpadła w odpowiednie miejsce. Taką sztuczkę zastosował Łukasz Polikowski ze Startu Krasnystaw w spotkaniu z zawsze groźnym Lewartem Lubartów. Była 47 minuta i rozgrywający Startu podciął piłkę z ziemi tak sprytnie, że ta lobem poleciała nad murem i wpadła przy bliższym słupku bramki Wilkołka, który spodziewał się próby wkręcania piłki w okienko.

Wcześnie gospodarze molo objąć prowadzenie dwukrotnie – najpierw Sebastian Sadowski znalazł się w swojej klasycznej sytuacji sam na sam i …tym razem przestrzelił obok słupka. Później był faulowany na polu karnym i przestrzelił karnego.

Ale Start nabrał doświadczenia choć gra młodymi chłopcami – nie rzucił się ze złości na rywala. Piłkarze spokojnie czekali na dogodną chwile. Pierwsza przyszła w 47 minucie. Później strzelca bramki zmienił Kamil Sawa i pod koniec meczu, otrzymawszy znakomite podanie z prawej strony, objechał bramkarza wjeżdżając do pustej bramki.

W Starcie po dłuższej przerwie spowodowanej studiami na Politechnice pojawił się Jakub Gajewski, piłkarz swego czasu sprawdzany w kadrze Andrzeja Zamilskiego U-19, Wiśle Kraków i Zagłebiu Lublin: :– Ciężko dojść do dawnej formy, ale ustaliłem z trenerem że powoli będę gra ł coraz więcej – powiedział nam Jakub. – W Starcie rysuje się ciekawy zespół. bo jest dobra atmosfera.

Start Krasnystaw – Lewart Lubartów 2:0 (0:0)
Polikowski 47, Kami Sawa 85
Widzów: 350

Start: Ryć – Gutowski, Banszkiewicz, Pluta (46′ Chariasz), Rachwał, Dowchoszyja, Polikowski (73′ Kamil Sawa), Suduł, Klimkiewicz, Witkowski (46′ Gajewski), Sadowski (88′ Iwan)

Lewart: Wilkołek – Pszczoła, Cyranek (69′ Białacki), Mitura, Lewin, Pożak, Birski, Mitaszka, Latek (65′ Krzyżanowski), Korzeniowski (71′ Pietrzak), Kosmala (81′ Szczygieł)

rd


Komentarze do 'Topspin Łukasza Polikowskiego / Start – Lewart 2:0' (4)
 • starcik12 lat temu Bezpośredni link

  polikowski miał szczęście że strzelił tego gola bo inaczej to gorszego meczu w zespole startu nigdy nie rozegrał i musiał się zrechabilitować za tragicznie słabą pierwszą połowę.najlepiej zagrał rachwi i gutek no i sławek a reszta słabiutko.dopiero zmiany spowodowały trochę lepszą grę startu,ale do dobrej gry startu brakuje bardzo dużo.

 • LewartLubartow.pl12 lat temu Bezpośredni link

  Sawa wcale nie wjechał do pustej bramki. Uderzył piłkę główką, ta skozłowała i dopiero wpadła do bramki. Więcej obiektywności

 • kuba12 lat temu Bezpośredni link

  jeszcze inaczej.. dośrodkowanie z prawej strony boiska.. kiks Sawki prawą nogą.. co zmyliło bramkarza.. piłka zamast do bramik poleciała na głowe Kamila który uderzył ją do praktycznie pustej barmki… czyli po prostu fart.. więcej obiektwności 🙂

 • k12 lat temu Bezpośredni link

  jest dobrze, brawo chlopaki! czekam kiedy `Sady` zaskoczy w ataku to bedzie ciekawie., Poli nie trzeba komentowac..- ten zawodnik robi swoje., Sawka tez powoli sie odnajduje, brawo obrona, srodek tez sie dogrywa, mlody sklad, wyglada to perspektywicznie, tak trzymac..

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.