admin
wtorek, 7 września 2010, 08:41

Jamcito pisze z oddali (77) / Jeszcze nie ma faworytów

Czwarta kolejka nie upoważnia jeszcze do wyrokowania w sprawie faworytów rozgrywek: 1) oraz typowania kandydatów do spadku. Jest jeszcze na to zdecydowanie za wcześnie. Tym niemniej część sobotnio-niedzielnych spotkań zakończyła się rezultatami, obok których kibic nie może przejść obojętnie.

Przede wszystkim lider z Turobina nie poradził sobie na swoim boisku z Olimpiakosem Tarnogród. Mecze z beniaminkami piłkarze Tura zakończyli zwycięsko, ale już starcie z bardziej doświadczonym przeciwnikiem dowiodło, że nie ma lekko. Wprawdzie jeszcze Tur przewodzi w tabeli, ale za plecami ma cztery zespoły, które mogą go w najbliższej kolejce zdetronizować, tym bardziej, że turobinianie gościć będą na trudnym boisku w Łaszczowie. Wprawdzie mecz z nieustabilizowanym w tym sezonie Kryształem Werbkowice dowodzi, że i z Koroną można wygrać na jej stadionie, ale rezultat tego ostatniego zespołu w Zawadzie upoważnia do stwierdzenia, że mógł to być wypadek przy pracy.

Nie może się jeszcze pozbierać Ostoja Skierbieszów, która w zeszłym sezonie dość długo walczyła o awans, a tym razem gra nadzwyczaj słabo gromadząc do tej pory zaledwie jeden punkt. Tym razem mocna Omega Stary Zamość wskazała drużynie Ostoi jej aktualne miejsce w szeregu, a jest to miejsce zagrożone spadkiem. Należy jednak mieć nadzieję, że młodzi skierbieszowianie wreszcie okrzepną i zaczną piąć się w górę tabeli. Chociaż, kto wie? Może kryzys jest zbyt głęboki i mocny jeszcze niedawno zespół będzie dostarczycielem punktów? Tego Ostoi nie życzę.

Jak było do przewidzenia Unia Hrubieszów wywiozła z Józefowa trzy punkty i przez to znalazła się w grupie bezpośrednio zagrażającej liderowi z Turobina. Najwięcej za to bramek zobaczyli kibice w Różańcu, gdzie tamtejszy Grom zremisował z Relaksem Księżopol uzyskując iście hokejowy wynik – 4:4. Remis osiągnął także faworyzowany na początku rozgrywek Igros Krasnobród, który w Łabuniach strzelił dwie bramki, ale też tyle samo stracił i zespoły podzieliły się punktami. W rezultacie piłkarze z Krasnobrodu usadowili się w środku tabeli i wszystko na to wskazuje, że tak może jeszcze długo pozostać.

Zawiodła też drużyna Sparty Wożuczyn, która przegrała na wyjeździe z Tanwią Majdan Stary. Po zwycięstwie nad Omegą Stary Zamość wydawało się, że zespół z Wożuczyna wyjdzie obronną ręką w meczu z Tanwią, ale stało się inaczej i Sparta ma już na swoim koncie dwie porażki. Nie budzi to zbytniego zaufania i można oczekiwać, że jeszcze niejeden raz zespół ten wprawi w zachwyt swoich kibiców i da powód do…rozpaczy. Także w Wożuczynie do stabilizacji formy jeszcze daleko.

Jak w czwartej kolejce wypadła Korona Łaszczów, która w Zawadzie zmierzyła się z mającym również 6 punktów w swoim dorobku Echem Zawada? Chociaż w ostatniej minucie meczu Echo wykonywało rzut karny to jednak punkty pojechały do Łaszczowa, bo ostatecznie Korona odniosła niespodziewane zwycięstwo. Gdyby nie fatalny mecz z Kryształem Werbkowice w piłkarzach trenera Janusza Gruli upatrywano by mocnego faworyta rozgrywek, a tak 4:4. **********poszedł sygnał, że Korony nie należy się aż tak bardzo bać, bo jest do pokonania nawet na własnym stadionie. I dlatego w tym kontekście hitem najbliższej kolejki będzie spotkanie Korony z Turem. Zwycięzca tej potyczki może zostać samodzielnym lidem trwających rozgrywek. W każdym bądź razie łaszczowscy kibice nie mają na razie powodów do zmartwień i poprzez dobrze zorganizowany doping mogą wesprzeć swoją drużynę.

Na boisku w Zawadzie nie poradzili sobie natomiast juniorzy, którzy wysoko (4:1) przegrali ze swoimi rówieśnikami z Echa. Tragedii jeszcze nie ma, ale młodzi następcy Roberta Martyniuka i jego kolegów powinni wyciągnąć z takich porażek odpowiednie wnioski. A wniosek jest niezwykle prosty: tylko systematyczne i rzetelne treningi, ambicja i zaangażowanie mogą sprawić, że przyjdą sukcesy. Zespół juniorski zafundował sobie odrębną stronkę internetową i chwała im za to. To potrzebne forum wymiany poglądów. Młodym administratorom życzę sukcesów i satysfakcji z rozpoczętej pracy. W razie potrzeby wspomogę te działania, bo ludzi ambitnych i aktywnych warto wspierać.

Jamcito/ lkskorona.futbolowo.pl


Komentarze do 'Jamcito pisze z oddali (77) / Jeszcze nie ma faworytów' (4)
 • polska9312 lat temu Bezpośredni link

  Zaległe spotkanie czwartej kolejki III ligi lubelsko-podkarpackiej pomiędzy Chełmianką Chełm, a Izolatorem Boguchwała zostało ponownie odwołane. Podobnie jak 1 września obfite opady atmosferyczne i zły stan murawy nie pozwoliły na rozegrania spotkania w wyznaczonym terminie.

  Nowym terminem spotkania jest 11 listopada (czwartek), godzina 13.00.

 • polska9312 lat temu Bezpośredni link

  Znamy już nazwiska ośmiu arbitrów głównych 5. kolejki IV ligi lubelskiej. Najciekawsze spotkanie, w którym zmierzą się Orlęta Łuków i Orlęta Radzyń Podlaski, poprowadzi Jarosław Śledź z Kolegium Sędziowskiego Biała Podlaska. Wszystkie mecze rozegrane zostaną w środę 8 września. Obsada sędziowska 5. kolejki:

  Start Krasnystaw – Lewart Lubartów (godz. 16) – Konrad Kostrubała (KS Zamość)
  Wieniawa Lublin – Huczwa Tyszowce (godz. 17) – Krzysztof Rękas (KS Chełm)
  Huragan Międzyrzec Podlaski – Janowianka Janów Lubelski (godz. 15) – Piotr Wasyluk (KS Chełm)
  Unia Bełżyce – Orion Niedrzwica Duża (godz. 17) – Karol Bancerz (KS Lublin)
  Stal Kraśnik – Sparta Rejowiec Fabryczny (godz. 16) – Artur Krasowski (KS Biała Podlaska)
  Dwernicki Stoczek Łukowski – Lublinianka Lublin (godz. 17) – Grzegorz Kasiura (KS Chełm)
  Włodawianka Włodawa – Roztocze Szczebrzeszyn (godz. 17) – Grzegorz Jakuszko (KS Biała Podlaska)
  Orlęta Łuków – Orlęta Radzyń Podlaski (godz. 16.30) – Jarosław Śledź (KS Biała Podlaska)

 • ukraina201212 lat temu Bezpośredni link

  Do polska 93. Wyjątkowo trafne komentarze!!!

 • Anonim12 lat temu Bezpośredni link

  nie wiem kim jest Jamcito, ale pseudonim i patrzenie na piłkę ma trafne – nawet z oddali… Zawsze czytam jego felietony i powiem tak – przydałaby sie takie z Białej, Lublina i Chełma

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.