kamilkmiec
niedziela, 5 września 2010, 00:13

Osłabiony Hetman Żółkiewka lepszy od Kłosu Chełm / Pidek jak za dawnych lat!

Andrzej Pidek (z prawej) w Hetmanie Zółkiewka. fot. lewartlubartow.plW dniu dzisiejszym Hetman Żółkiewka w meczu 4. kolejki chełmskiej okręgówki, pokonał na własnym stadionie Kłosa Chełm 3-1 .Początek meczu to zdecydowana przewaga Kłosa, który wykorzystywał to, iż w barwach gospodarzy z różnych względów zabrakło braci Skrzypczyńskich, Sztochryna, i Mirosława Górnego.

Osłabiony zespół z Żółkiewki nie mógł przez pierwszy kwadrans złapać właściwego rytmu gry, co zaowocowało m.in. sytuacją sam na sam zaprzepaszczoną przez chełmian. Ich nieskuteczność zemściła się w 35. minucie kiedy to Pidek strzałem głową dał prowadzenie gospodarzom. W tym okresie to właśnie oni nadawali ton boiskowym wydarzeniom.Tuż przed przerwą goście wyrównali po rzucie karnym podyktowanym za przypadkowe zagranie ręką Szutki. Można więc powiedzieć, że mecz zaczął się od nowa, z tym że na jego rozstrzygnięcie zawodnikom zostało tylko 45 minut.

W przerwie w drużynie gości nastąpiła zmiana bramkarza. Rezerwowy golkiper nie miał udanego wejścia, gdyż tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę został pokonany, a bramkę po raz drugi zdobył Pidek. Mecz toczył sie w dość szybkim tempie. Obie drużyny stwarzały sobie okazję bramkowe, dążąc do zmiany rezultatu. Udało się to Hetmanowi, a dokładnie Furmankowi, który mimo, że był faulowany przez bramkarza, zdołał umieścić piłkę w siatce w 75. minucie. Od tej pory zarysowała się po raz kolejny przewaga Kłosa, jednak ich ataki były albo skutecznie powstrzymywane przez obrońców, albo też strzały padały łupem bramkarza. Wynik do końca nie uległ już zmianie, dzięki czemu Hetman mógł cieszyć się z drugiego w sezonie zwycięstwa, natomiast Kłos nie dość że stracił pierwsze w tym sezonie bramki, to zanotował też pierwszą stratę punktową.

Skład i oceny zawodników Hetmana: Płonka (8) – Limek (7),Tuczyński (6), K.Górny (7),Szutko (6) – Furmaniak (6), Koprucha (6) (83 Batyra), Pidek (9), Zabiegły (6) (87 Olech) – Furmanek (8), Prus (6) (89 Rozner)

Komentarze do 'Osłabiony Hetman Żółkiewka lepszy od Kłosu Chełm / Pidek jak za dawnych lat!' (4)
  • LewartLubartow.pl12 lat temu Bezpośredni link

Prosiłbym o podanie źródła zdjęcia, bowiem pochodzi ono ze zbiorów redakcji LewartLubartow.pl

• kibic12 lat temu Bezpośredni link

A moje oceny takie- Płonka 9- kilka udanych interwencji sam na sam pewnie na przedpolu krzyczal ustawial mobilizowal no i ta ladna interwencja w koncowce po strzale w krotki rog; Limek 8- praktycznie bezbłędnie w obronie kilka razy włączył się przy rzutach rożnych; Tuczyński 7- wolny ale w sumie dobrze sie ustawial i kierowal obrona; K.Górny 7- wszędzie go pełno ale ogólnie straszny chaos, ważne że dużo ataków przerywał; Szutko7- co prawda zrobil karnego ale byl to czysty przypadek i nie ma co go za to obwiniac poza tym jak zwykle bardzo ofiarna gra bardzo solidnie w obronie; Furmaniak 7- nie dal pograc przeciwnikowi kilka razy sam urwal sie na prawym skrzydle, bardzo poprawnie; Koprucha 7- początek słabiutki ale później odważniej pewniej lepiej jeszcze pare meczy w seniorach odwagi i pewnosci siebie nie odstawiania nogi i bedzie jednym z lepszych w skladzie; Pidek 9- 2 bramki spokoj i doswiadczenie w srodku prawie 10; Zabiegły 7- karny to bardziej jego wina niz Szutki ale ogolnie solidnie i bez wiekszych bledow na plus napewno widowiskowe rajdy; Furmanek 7- strzelil gola ale ogolnie za czesto na spalonym nie wykorzystal bledu bramkarza i obroncy w pierwszej polowie moze za bardzo surowa ocena ale po pierwszych meczach widac ze stac go na wiecej wiec oczekiwania sa duze; Prus 6- dosyc slabo na tle druzyny duzo biega ale bezproduktywnie w zasadzie bez sytuacji strzeleckiej a to przeciez napastnik. Powodzenia w nastepnych meczach

szkoda tylko ze Prus zrobił 2 asysty i dzięki niemu hetman zdobył zwycięskie bramki

2 asysty?? o ile sie nie myle to jedna przy drugiej bramce… 1 padła po dośrodkowaniu z rogu Furmanka, a trzecia po rzucie wolnym wykonywanym ze swojej polowy przez Limka. Zgadzam sie z ocenami kolegi.