admin
środa, 1 września 2010, 08:27

Felieton / Lider ma siedzibę w Turobinie!

III kolejka ligii okręgowej nie przyniosła super niespodzianek jak poprzednie, ale ciekawych wyników nie brakowało. Wydarzeniem kolejki, oczywiście z punktu widzenia,obserwatora w Turobinie było objęcie pozycji lidera przez Tur. III kolejka i trzeci lider, jak długo na tym miejscu utrzyma się Tur ? Chciałoby się rzec – jak najdłużej. Z drugiej strony należy patrzeć na wydarzenie z dystansem ale cieszyć się z osiągnięcia.

Tur, jako jedyny ze stawki pretendentów wygrał mecz i ma dotychczas komplet punktów. Nie można pomijac faktu, że wszyscy trzej rywale Tura to jeszcze nie potentaci ale znaczenie ma także to , że Tur wygrał już dwa kolejne mecze wyjazdowe. I jak to się ma do opinii, że Tur to drużyna własnego boiska? Tur pokonywał wyłącznie beniaminków ale tylko ten zespół radzi sobie z nimi, inne drużyny z beniaminkami mają ujemne wyniki. Z trzech rozegranych pojedynków ten ostatni w wykonaniu zespołu z Turobina był najmniej przekonywujący. Co do rzeczywistej wartości drużyny Kowalika to odpowiedź dadzą kolejne pojedynki.

Pierwszej pozycji nie utrzymała łaszczowska Korona ulegając u siebie odzyskującemu blask Kryształowi. Bogaty dorobek bramkowy okazał się nieco mylący, to nie Korona była taka mocna ale wcześniejsi rywale nie najtężsi. A może Koroniarze bardziej byli zainteresowani Pucharem Starosty o który grali w niedzielę?

W meczu drużyn przewidywanych do czuba tabeli, lepsza okazała się Sparta pokonując u siebie Omegę.
Trzy bramki strzelone rywalowi pokazuja dużą siłę zespołu zamojskiego. Porażka Omegi nie świadczy o jakimś tam obniżeniu lotów tej drużyny, na wyjazdach wszystkiego wygrać się przecież nie da.

Dwóch beniaminków z aspiracjami spotkało się w Krasnobrodzie, bardziej szumni byli dotychczas sympatycy Igrosu przepowiadając marsz swych ulubieńców na szczyt. Po imponującym otwarciu wszystko wróciło do szarości dnia codziennego. Co było dobre na A klasę tu wystarczać nie musi. Remis to sukces Gromu, który z pewnoscią groźniejszy będzie u siebie niż na wyjazdach. Drugi plac po 3 kolejkach to hoho.

Unia pokonała u siebie Tanew, może wyraźnie ale bez błysku. Więcej należało się spodziewac zwłaszcza co do wyniku. Tanew jest przecież w fazie odbudowy zespołu ale tak jak sądziłem już wcześniej skóry tanio sprzedawać nie będzie. Tylko, że te nieszczęsne punkty uciekają!

Pierwsze punkty zdobyły EntraSparta i Ostoja po meczu, który podobno wielkim widowiskiem nie był. W Łabuniach cieszyli będą sie z każdej zdobyczy tylko czy wystarczy to na zachowanie ligowego bytu? Skierbieszów wreszcie z punktem ale ten remis chwały im nie przynosi. Rola jaka odegra Ostoja w tym sezonie powinna zostac zdefiniowana w najbliższych meczach.

Victoria okazała sie lepsza od lokalnego rywala pokonujac go w jego pieleszach 4:2. Kolejny worek bramek zaliczył bramkarz (e) Cosmosu, co będzie gdy rywale będa jeszcze mocniejsi? Drużyna józefowska musi jak najprędzej wiąć sie w garść bo może ponieść takie straty, że wiosna będzie już tylko formalnością.

Jedyny wynik, który mnie raczej zaskoczył to porażka Olimpiakosu. Cud się stał, Pliżga ozdrowiał, zrobił swoje i znów się kuruje. A gracze Olimpiakosu jakoś tak chyba przeszli obok tego meczu. Czy uznali , że 6 pkt na początek to i tak dużo? A może szykują się znów na wyjazdy? W Turobinie woleliby aby był to kolejny spadek formy zespołu z Tarnogrodu.

turturobin.futbolowo.pl


Komentarze do 'Felieton / Lider ma siedzibę w Turobinie!' (3)
 • gość12 lat temu Bezpośredni link

  Rysunek do felietonu ma się tak jak kwiatek do kożucha. Chyba, że …

 • ga12 lat temu Bezpośredni link

  brawo

 • antek12 lat temu Bezpośredni link

  ..”Remis to sukces Gromu …” -a może Igrosu, tyo Grom dwa razy wychodził na prowadzenie a Igros wyrównywał!

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.