kamilkmiec
wtorek, 10 sierpnia 2010, 14:25

Kuczyński: Chcą, abyśmy źle wystartowali

Zbigniew KuczyńskiTomasz Maliszewski (Tygodnik Tomaszowski): Jak oceni Pan przygotowania do nowego sezonu? Już za kilka dni pierwszy mecz ligowy.

Zbigniew Kuczyński (Tomasovia): – Przyznam szczerze, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty. To widać szczególnie w drugich połowach spotkań kontrolnych. Zawodnicy lekko poruszają się po boisku i jesteśmy lepiej przygotowani motorycznie. To z poszczególnymi drużynami wychodziło. Trochę może brakuje nam świeżości. Piłkarze mają ciężkie nogi, brakuje szybkości i dojścia do piłki, ale mimo tego potrafimy szybko „klepnąć” i stworzyć sytuacje bramkową. To cieszy.

Wyniki sparingów zadawalające. Na sześć sparingów pięć wygranych i tylko jedna porażka. (wyniki sparingów przyp. red. 2:3 Górnik II Łęczna, 4:1 Kolbuszowianka, 1:0 Lechia Sędziszów Małopolski, 3:0 Olender Sól, 1:0 Stal Kraśnik, 5:2 Huczwa Tyszowce).

– Tak zadawalające, ale one nic nie mówią. Dlatego dopiero zobaczymy po kilku meczach mistrzowskich. Nigdy w meczu kontrolnym nie grałem na wynik, grałem dwoma jedenastkami. Wszyscy młodzi zawodnicy mogli się zaprezentować w każdym meczu. Osiągaliśmy dobre wyniki, może dlatego, że uporządkowana była gra z tyłu. Trochę niepokoją mnie dwie stracone bramki z Huczwą. W poprzednich meczach praktycznienie nie traciliśmy goli.

Na początek ligi, teoretycznie Tomasovia ma ciężki terminarz. Trzy mecze z silnymi drużynami (Górnik, Avia, Izolator).

– W końcu układał go Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Tutaj można powiedzieć, iż wiadomo, że się nas obawiają i układają tak terminarz, żebyśmy dobrze nie wystartowali. Ale postaramy się im popsuć szyki.

Czy obawia się Pan tych pierwszych spotkań?

– Nie. Wszystkie mecze są takie same. W tym zawodzie nie można się obawiać. 

A jakie zadania przed zespołem i Panem postawił zarząd klubu?

– Jeszcze nie są postawione cele. To jest niepokojące. Dlatego, że ani zawodnicy, ani Ja nie wiemy o co gramy. W jakich to ramach będzie się to mieściło. Ja zawsze stawiam sobie jak najwyższe cele. A co wyjdzie, pokaże życie.

Rozstrzygnęła się już sprawa przejścia Tomasza Ciećki do Kolejarza Stróże?

– Tak. Tomek zostanie zawodnikiem Kolejarza i w przyszłym sezonie nie zobaczymy go w barwach Tomasovii.

Zatem kogo Pan szykuje na miejsce Tomka?

– W sparingach dobrze radził sobie Patryk Słotwiński i to najprawdopodobniej on zajmie miejsce w środku pola. 

Czy kibice w nowym sezonie mogą liczyć na czołówkę III ligi, walkę o awans?

– Ja bardzo bym chciał pograć o czołówkę, o awans. Jednak trzeba pamiętać, że jeśli to się zdarzy to musimy się przygotowywać pod względem organizacyjnym do tego awansu. A nie mówić, że coś tam się zdarzy, a potem jak wywalczymy to damy sobie radę. Widzimy nawet przykład Spartakusa, który awansował, a nie był przygotowany organizacyjnie na grę w wyższej lidze. To jest najgorsza rzecz jaka może się zdarzyć drużynie.    

źródło: Tygodnik Tomaszowski / Tomasz Maliszewski


Komentarze do 'Kuczyński: Chcą, abyśmy źle wystartowali' (2)
  • gość11 lat temu Bezpośredni link

    Do tej pory wypowiedzi trenera Zbigniewa Kuczyńskiego wydwały mi się bardzo wyważone, fachowe i piłkarsko trafione. W tej wypowiedzi można odnieść wrażenie, że bardzo uległ wpływom swojego szefa z partii jakiej jest członkiem /PiS/ – we wszystkich działaniach innych widzi spisek i wroga który chce go zniszczyć. Panie trenerze Kuczyński – niech się Pan zreflektuje. Jest Pan dobrym trenerem, a politykiem /pytanie czy dobrym? – jeżeli w ogóle tacy istnieją ?/ wcale Pan nie musi być. Czy nie interesuje Pana MISTRZOSTWO III ligi grupy lubelsko – podkarpackiej w sezonie 2010/11. Tomasovia do słabeuszy już nie należy, …. czy odwagi brak ???

  • ehh11 lat temu Bezpośredni link

    „W końcu układał go Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Tutaj można powiedzieć, iż wiadomo, że się nas obawiają i układają tak terminarz, żebyśmy dobrze nie wystartowali”. Typowa teoria spisku w mniemaniu „super trenera”. Tylko czego się bać? Wyniki zweryfikują wszystko. I po co te zarzuty?

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.