admin
sobota, 7 sierpnia 2010, 07:41

Orion Niedrzwica / Co kibic myśli o klubie i gminnym sporcie?

Adam Kuna drugi z lewej (Foto: Łukasz Słotwiński)Łukasz Słotwiński: Wiem, że wnikliwie śledzisz poczynania naszych piłkarzy, jesteś zwykle na meczach w Niedrzwicy Kościelnej a wielokrotnie i zapisujesz na swoim koncie spotkania wyjazdowe. Jak oceniasz ostatnie 2 lata funkcjonowania klubu? Czy awans do IV ligi przyczynił się w wydatnym stopniu do rozwoju i popularyzacji kultury sportowej na terenie naszej gminy a występy naszych piłkarzy w tej klasie rozgrywkowej – wpłynęły w istotny sposób na promocję naszej gminy na zewnątrz?

Adam Kuna: Oceniając promocyjną rolę klubu na tle regionu trzeba brać pod uwagę także poprzedni okres, nie tylko ostatnie dwa lata. Myślę, że Niedrzwica dzięki obecności artykułów na temat klubu w regionalnych gazetach otrzymuje autentyczną, a przede wszystkich darmową reklamę. Jest to fakt niedoceniany często przez wielu jej mieszkańców, a w szczególności krytyków Orionu i wszystkiego, co się wokół niego dzieje. Co do funkcjonowania klubu to na pierwszy rzut oka wszystko jest ok. Jednak po zasięgnięciu opinii, tzw. „środowiska”, czyli ludzi od lat związanych z Orionem wiem, że nie wszystko wygląda tak różowo. Czwarta liga jest sporym wyzwaniem dla działaczy. Wymogi stawiane przez OZPN ciągną za sobą duże wydatki. Od lat głównym sponsorem klubu jest Urząd Gminy. Dobrze, że Wójt i Rada Gminy rozumie potrzeby finansowe klubu i w miarę swoich możliwości stara się im sprostać. Jednak z roku na rok potrzeby rosną a pozyskiwanie sponsorów staje się, co raz trudniejsze. Na przestrzeni ostatnich lat urzędujący Prezesi wykonywali tytaniczną pracę wiążąc koniec z końcem. Czwartoligowy klub z czterema grupami rozgrywkowymi to niemal małe przedsiębiorstwo, zatrudniające wielu ludzi. Z roku na rok rosną także roszczenia finansowe zawodników. Dotyczy to zarówno graczy z zewnątrz jak i naszych wychowanków. I myślę, że każdy zdaje sobie sprawę, że w przyszłości lepiej z tym nie będzie. Według mnie, są dwie drogi. Albo stworzymy profesjonalny klub, w którym płacić będziemy za wszystko, albo zarząd otworzy się na środowisko lokalnych działaczy. Będzie bardziej transparentny, przejrzysty w swoim działaniu i w ten sposób zjedna sobie ludzi, którzy włączą się w jego bieżącą działalność. Nie do zbagatelizowania jest fakt pozyskania w ten sposób nowych sponsorów, choćby tych najmniejszych. W ostatnim czasie słyszy się o zamiarach zarządu zmierzającego w kierunku takich działań. No cóż, poczekamy zobaczymy. więcej w orion-niedrzwica.pl

orion-niedrzwica.pl / Łukasz Słotwiński


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.