admin
czwartek, 6 maja 2010, 13:24

Felieton / Jamcito pisze z oddali – Piłkarzyna zatęsknił

Piłkarska wiosna przyśpiesza...W sytuacji, gdy nie samą piłką człowiek żyje to nieraz z trudem przychodzi bieżące komentowanie boiskowych wydarzeń, tym bardziej, że tempo rozgrywek jest imponujące. Ale w sumie nic złego się nie stało, bo ostatnie dwie kolejki tegorocznych rozgrywek nie przyniosły jeszcze oczekiwanych rozstrzygnięć. To wszystko jeszcze przed nami i dlatego trzeba się cieszyć, że zamojska grupa „okręgówki” jest w tym sezonie najciekawsza. U sąsiadów z Chełma sytuacja awansu jest już praktycznie rozstrzygnięta, gdyż Włodawianka Włodawa ma już 13 punktów przewagi nad rywalem i może przyjmować gratulacje z okazji awansu. Cudów nie ma. Grupa Biała Podlaska też ma zdecydowanego już lidera GLSK Rokitno, które ma 6 punktów przewago nad drugim LKS Dobryń. Jedynie w grupie lubelskiej zażarty bój o awans toczy Wieniawa Lublin (46 punktów) z Polesiem Kock (44 punkty).

W grupie zamojskiej natomiast aż trzy drużyny marzą o awansie. Na razie prowadzi w tabeli Kryształ Werbkowice z taką samą ilością punktów (47) co Ostoja Skierbieszów.
Tuż za tą dwójką liderów czai się Huczwa Tyszowce, powszechnie uważana za team najbardziej zasługujący na grę w IV lidze. W 20 kolejce Ostoja wyraźnie pokonała Koronę Łaszczów (4:1), Kryształ pokonał u siebie Omegę Stary Zamość (4:2), a Huczwa też nie dała w Hrubieszowie szans tamtejszej Unii. A zatem kolejka nie wniosła zmian na czele tabeli. Na dole za to Sparta Wożuczyn po zwycięstwie nad Victorią Łukowa/Chmielek na dobre odsunęła od siebie widmo spadku.

W długi tegoroczny weekend Nie spisała się Ostoja Skierbieszów zaledwie remisując u siebie z rozochoconą zwycięstwami Spartą Wożuczyn. To spora niespodzianka zważywszy, że Kryształ wygrała jednak z Płomieniem Nieledew, a Huczwa rozgromiła w Turobinie tamtejszy Tur aż 1:5. Na finiszu rozgrywek pretendent do awansu nie może tak lekkomyślnie tracić cennych punktów. Niefrasobliwość Kryształu i Ostoi doskonale wykorzystała Huczwa. A przecież po rundzie jesiennej wydawało się, że Tyszowcom znowu awans przejdzie koło nosa. Nie można i teraz takiej sytuacji wykluczyć, ale zespół trenera Paszkiewicza sprawia, co wielokrotnie już pisałem, najbardziej solidne wrażenie. Nie oznacza to jednak, że zarówno Kryształ jak i Ostoja zrezygnują z szansy awansu. Wszystko rozstrzygnie się najprawdopodobniej w bezpośrednich pojedynkach trójki pretendentów. Chyba, że wcześniej któraś z tych drużyn pogubi „głupie” punkty.

Nic się jednak nie zanosi, by życie mocarzom chciała w tym sezonie utrudnić Korona.
Klęska w Skierbieszowie oraz przegrana jeszcze niedawno broniącym się przed spadkiem Olimpiakosem dowodzi, że w Łaszczowie odpuszczono już ten sezon. Czary goryczy dopełnia też fakt, że mocna swego czasu drużyna juniorów jest teraz w rozsypce i swoje mecze oddaje walkowerem. Wstyd panowie. Jest jeszcze za wcześnie na podsumowanie postawy zespołów Korony, ale już teraz widać, że taka polityka władz klubu nie ma najmniejszego sensu. Do tego tematu jeszcze nie raz powrócimy.

Miło czytać, że kibic o nicku „piłkarzyna” zatęsknił za moimi felietonami, chociaż, jak wspomniał, nie piszę najlepiej o jego drużynie. Zawsze staram się zachować obiektywizm i docenić wysiłek każdej drużyny. Kibicuję Koronie, ale to nie oznacza, że na poczynania zespołu mam patrzeć przez pryzmat różowych okularów. Tak po prostu nie wolno, jeśli jest się z klubem na dobre i na złe. Trzeba chwalić rzeczy dobre i ganić złe. Osobiście najbardziej nie lubię bylejakości, braku zaangażowania w to, co się robi. Dlatego nie pojmuję, jak to się dzieje, że juniorzy Korony „odpuszczają” mecze. Sport ma uczyć poszanowania obowiązków i wysiłku kolegów z drużyny. Jeśli ktoś nie chce na poważnie trenować to niech zda w klubie sprzęt i pójdzie na piwo. Klub przez to zaoszczędzi, a niedoszły piłkarz będzie miał szansę na szybką marskość wątroby. Nie jest prawdziwe powiedzenie: „W zdrowym ciele zdrowy chuch”. Powinno być – zdrowy duch.

Widocznie w Łaszczowie brakuje młodym ducha walki.

Źródło: lkskorona.futbolowo.pl / Jamcito

Tagi:

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.