admin
sobota, 1 maja 2010, 10:01

Druga strona meczu… / Nie naśladujcie Mourinho…

Radość z sukcesu, histeria porażki... nieodłączne elementy futbolu.Być czy mieć – oto jest pytanie? W trenerce zasadnicze pytanie…

Kiedy wdziałem Jose Mourinho, kóry tańczy sambę radości na Nou Camp w Barcelonie – nie mogłem pojać co wyprawia! Bo czy tak powinien sie zachowywać facet w krawacie i garniturze? Niczym koczkodan w okresie godowym.

Być czy mieć? W trenerce chodzi o to czy być trenerem po to, żeby uczyć gry w piłkę, czy mieć sukcesy. I za jaką cenę je mieć?

Być czy mieć? Morinho, genialny starteg i manipulator motywacją i psychologią wygrał wojnę z Barcą. Wygrał w sferze podprogowej manipulacji, bo rozpoczął wojnę psychologoczną z kibicami Barcy znacznie wcześniej. – To jest obsesja gry w finale – mówił. Wiedział, że presja fanów wpłynie na zawodników… Wykorzystał to. To zjawisko w piłkarsktwie znane…

Być czy mieć? Barcelona ma poetów piłki, Inter ma finał Ligi Mistrzów!

Być czy mieć? Myślę, że więcej kibiców wolałoby, żeby w finale zagrała Barcelona – bo gra pięknie… Inter gra po to, żeby to piękno zniszczyć. Na Nou Camp mu się to udało.

Być czy mieć? A co do Mourinho i meczu Barcelona – Inter i wydarzeń po meczu…

– W takich przejawach radości jest coś niegodnego prawdziwych mężczyzn i prawdziwych mistrzów, których najbardziej upiększa powściągliwość. Dobrze graliście, zwyciężyliście i koniec na tym. Zwyciężeni również powinni zachowywać się z godnością. Histeryzowanie jest nawet gorsze, niż rytualne pląsy triumfatorów… – mówił słynny Lew Jaszyn.

Być czy mieć? Zobaczymy co na to Bayern Monachium i Luis Van Gaal, inny trenerski celebryta?

hs


Komentarze do 'Druga strona meczu… / Nie naśladujcie Mourinho…' (5)
 • kibic212 lat temu Bezpośredni link

  TROCHĘ MAŁO OBIEKTYWNE JAK KTOŚ KIBICUJE BARCY TO NIE UMIE PRZEGRYWAC I PISZE TAKIE ARTYKUŁY

 • Anonim12 lat temu Bezpośredni link

  to jest prawda inter=antyfutbol oczywiscie sa w finale ale kto chce to ogladac??? a pilka jest dla kibicow!!!

 • most12 lat temu Bezpośredni link

  Jestem kibicem Interu i Mourinho! Ale czy będą nadal? Coś sie ze mną stało!

 • Barca, Barca12 lat temu Bezpośredni link

  Barcelona jest wielka – w ubiegłym roku wygrała wszystko co było do wygrania!!!!!!!

 • nn12 lat temu Bezpośredni link

  Ja widzialem Luisa Van Galla tańczącego „karate”, ale nie pamiętam czy w garniturze czy nie i nie wiem czy wówczas nie był przypadkiem trenerem Barcelony

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.