admin
piątek, 2 kwietnia 2010, 16:34

Nowak i Jezierski strzelają, Onyszko kapituluje, Poźniak wykartkowany

Różnie powiodło się w primaaprilisowanych meczach piłkarzom z „lubelskimi korzeniami i papierami” na boiskach Ekstraklasy. GKS Bełchatów pokonał rewelacyjną wiosną Odrę Wodzisław 3:0. Dwie bramki strzelił Dawid Nowak, wychowanek Unii Hrubieszów (trzecią Cetnarski). Tak więc tak trudny do pokonania wiosną Arkadiusz Onyszko skapitulował tym razem trzykrotnie. Przypominamy, że w poprzednich kolajkach przepuścił w sumie tylko jednego gola.

Z kolei inny zawodnik rodem z lubelskiego, Kamil Poźniak (wychowanek UKS Jedynka Krasnystaw, później Start Krasnystaw i Avia Świdnik) w tym samym meczu okazał sie nie lada pechowcem. Wszedł do gry w 78 minucie, a po pięciu kolejnych minutach miał już na koncie 3 kartki – dwie żółte i w konsekwencji czerwonę.

Trener GKS Rafał Ulatowski powiedział:

– Kamil Poźniak w meczu z Odrą Wodzisław w jednej akcji zobaczył dwie żółte kartki, a w efekcie czerwoną. Jesteśmy wzburzeni tym, w jaki sposób Kamil Poźniak został wyrzucony z boiska. Ta decyzja arbitra sprawiła, że teraz nie będzie się dyskutowało o wyniku i grze, tylko o tej sytuacji. Sędzia tłumaczył, że nasz zawodnik w jednej akcji zasłużył na dwie żółte kartki. Kara była jednak zbyt surowa. To jest młody chłopiec, który ma szansę w przyszłości być dobrym piłkarzem. Dzisiaj grał kilka minut i został usunięty z boiska. Co on zapamięta z tego meczu? Ja mogę się tylko cieszyć z tego, że cała ta sytuacja miała miejsce przy stanie 3:0. Gdyby to się wydarzyło przy wyniku 1:0 i nie wygralibyśmy tego spotkania, to miałbym świadomość, że moja decyzja o wprowadzeniu zawodnika, który zaraz został usunięty z boiska odebrała nam zwycięstwo – zakończył trener GKS Bełchatów.

W innym spotkaniu Cracovia przegrała z Jagielloninia Białystok 0:1, a gola zdobył Remigiusz Jezierski (były zawodnik Górnika Łęczna).

FUTBOLNEWS.PL /rd


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.