admin
poniedziałek, 15 marca 2010, 07:04

PREJUCE NAKOULMA – piłkarzem roku 2009 na Lubelszczyźnie

Popularne są plebiscyty na sportowców roku, w których uczestniczą też piłkarze – organizowane przez Kurier Lubelski, Dziennik Wschodni, Nowy Tydzień Chełmski Super Tydzień Chełmski, gazety powiatowe i gminne. Wszędzie uczestniczą w nich piłkarze, choć zwykle wewnętrzne szacowne gremia elektorski nie doceniają ich osiągnięć i talentu. Jeden punkt zdobyty przez lekkoatletę, zapaśnika czy pływaka w zawodach centralnych ma inny wartość rankingową niż np 10 czy 20 zdobytych bramek.

Piątka piłkarzy, których w 2009 roku wyóżnili admini i dziennikarze stron klubów piłkarskich w woj. lubelskim.

Rośnie w siłę znakomicie integrując piłkarskie środowisko zamojskie plebiscyt Kroniki Tygodnia na najlepszych piłkarzy, trenerów, działaczy, drużyny roku. Właśnie zakończono jego 10. jubileuszową edycję i mamy nadzieję, ze redakcja sportowa Kroniki podsumuje dziesięciolecie ogłaszając przy okazji – kto było piłkarzem 10-lecia. W okręgu zamojskim odbyłą się I Gala Piłkarska, o czym jeszcze napiszemy.

A kto był najlepszym piłkarzem lubelskim w 2009 roku. Oczywiście żadna ocena nie będzie miarodajna i obiektywna, bo kryteria są wypadkową wielu walorów: strzelania bramek, asyst, skuteczności gry w bramce, poziomu ligi, miejsca drużyny w tabeli, wpływu zawodnika na grę drużyny i podniesienia jej pozycji, popularności, zachowania na boisku i poza nim… Wreszcie choćby oceny w myśl tak popularnego piłkarskiego porzekadła – tyle jesteś wart jak dobrze zagrałeś w ostatnim sezonie, rundzie, meczu itp.

My skromnie pokusiliśmy się przeprowadzenie elekcji wśród osób tworzących i opiekujących się stronami internetowymi klubów – na Piłkarza ROKU 2009 grającego na lubelskich boiskach. Wyróżniający się naszym zdaniem piłkarze lig – od I do IV i niżej, utworzyli taką piątkę. Zrobiliśmy to w sposób na jakich opiera się regulamin plebiscytu France Football na piłkarza numer jeden w Europie. Uwaga – do udziału zaprosiliśmy przedstawiceieli stron www, które „nie śpią”, tylko działają nonstop. Szkoda, że niektóre odmówiły udziału (ale tylko jedna), a inne nie odpowiedziały na naszą ankietę (przypuszczamy, ze z braku czasu)…

Nie ujawniamy, kto brał udział, ale też mamy listy głosujących. W każdym razie – uznajemy, że głosowanie było obiektywne… Ale też wiemy, ze oceny będą rózne. A piatka najlepszych piłkarzy 2009 roku wygląda tak:

1. Prejuce Nakoulma (Górnik Łeczna) – 26 pkt
2. Marek Fundakowski (Hetman Zamość) – 25 pkt
3. Łukasz Giza (Wisła Puławy) 16 pkt
4. Dmytro Browkin (Spartakus) – 14.
5. Kamil Drob (Chełmianka) – 13 pkt

To taka pierwsza nasza akcja – czy najlepsze strony głosowały obiektywnie – nie nam sądzić. Po prostu nie komentujemy. Nie będziemy też pisać kto głosował, a kto nie – bo każdy ktpo głosował wie.


Redakcja

=====
Oto w sprinterskim skrócie dorobek w 2009 roku czołowej piątki:

Prejuce Nakoulma (Górnik)
Świetna forma wiosną i 7 ligowych goli. Niestety Górnik przegapił walkę o awans. Jesienia3 bramki, ale przy nierównej formie zespołu – zdecydowanie się wyróżniał. Rozważa zmianę klubu, a zainteresowane są Jagiellonia Białystok i Lech Poznań.

Marek Fundakowski (Hetman)
9 bramek wiosną i 7 jesienią budzą szacunek, tym bardziej że były to w większości bramki decydujące o punktach dla Hetmana. Świetny choć przegrany w ostatniej minucie 3:4 mecz z Okocimskim, bramka a Wartą Poznań na 5:4 dająca awans w Pucharze Polski i możliwość gry z Wisłą Kraków.

Łukasz Giza (Wisła Puławy)
= Awans do III ligi.
= Król strzelców IV ligi z przeciętną 1,2 gola na mecz – 37 bramek.
= Król strzelców wszystkich lig lubelskich. – 37 bramek.
= Zdobywca Pucharu Polski na szczeblu OZPN Lublin.
= Najlepszy strzelec meczu finałowego (Wisła – Motor 3:0 = 3 gole) .
= Zdobywca Pucharu Polski na szczeblu LZPN Lublin.
= Najlepszy strzelec meczu finałowego (Wisłą – Start Krasnystaw 3:0 = 2 gole)
= Król strzelców edycji Pucharu Polski 2008/2009 – 7 bramek.
= Król strzelców połączonych rozgrywek ligowych i pucharowych 2008/2009 – 44 bramek.
= Lider tabeli strzelców III ligi – 9 bramek.

Dmytro Browkin (Spartakus)
= Spektakularne objawienie jesienne rundy w III lidze. Strzelił 9 bramek, jego zespół zajmuje sensacyjnie II miejsce w rozgrywkach, był na testach w Lechu, gdzie też zaliczył trafienie. Ciekawa przyszłość przed, ale na razie tylko się rysuje…

Kamil Drob (Chełm)
= Dobra forma przez cały rok, ale eksplozja na jesieni. Poprowadził Chełmiankę do pozycji lidera IV ligi i to bez porażki. Strzelił 4 gole i miał 6 asyst. Udane testy w Avii nie zaowocowały przenosinami, jednak potwierdziły formę i talent zawodnika.

Redakcja


Komentarze do 'PREJUCE NAKOULMA – piłkarzem roku 2009 na Lubelszczyźnie' (1)
  • Anonim12 lat temu Bezpośredni link

    czyli te strony które głosowały to najlepwze strony www?

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.