admin
czwartek, 11 marca 2010, 08:09

pierwszygol.pl – historia Startu Krasnystaw


Henryk Sieńko mówi: – Futbol ma sens gdy w pamięci pozostają mecze, ludzie i zdarzenia… pierwszygol.pl to jakby forpoczta książki o Starcie Krasnystaw. Już pierwsze pliki zachęcają do lektury i kolejnych odwiedzin strony pierwszygol.pl

Zachęcają do pierwszych ocen i uwag, z pewnością też do pierwszych uzupełnień i pomocy… Bo takie inicjatywy to także nowe doświadczenia. Pierwsze doświadczenia – mianowicie poszukiwania optymalnej prawdy historycznej zapisanej w bibliotecznych i muzealnych kronikach, w publikacjach i relacjach prasowych, wreszcie na cennych fotografiach… Także, a może przede wszystkim – w ludzkiej pamięci – stale uwikłanej w dzieje społeczeństw.

Co ciekawe – w pasji poszukiwania źródeł piłki nożnej klubu w nowej formule (połączenie e-booka i publikacji książkowej) autror nie jest pierwszy. Stronę historyczną ma już Lewart Lubartów, a pracuje nad nią Piotr Podleśny.

Czy strony historyczne o Starcie Krasnystaw (pierwszygol.pl), Lewarcie Lubartów (historialewartu.pl) i Odrze Opole (historia-odryopole.pl) to jedyne – jak na razie – próby połączenia prac poszukiwawczych, badawczych i historycznych? – okaże się zapewne wkrótce.

My informujemy młodych ludzi zafascynowanych piłką nożną i ulubionymi klubami – taka praca jest równie ciekawa jak oglądanie meczu! Idźcie naszym śladem…

rd


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.