admin
piątek, 12 lutego 2010, 09:59

Urodziny Tomasza Mitury

Tomasza Mitura - legenda Lewartu

W dniu dzisiejszym swoje 30 urodziny obchodzi obrońca Lewartu Lubartów, Tomasz Mitura. Być może nie było by to zbyt ważne dla społeczności lokalnej piłki, gdyby nie fakt, że obecny kapitan lubartowskiego zespołu gra w nim nie przerwanie od 15 lat.

W zespole seniorów zadebiutował w jednym z jesiennych meczów sezonu 1995/1996. Miał wtedy 15 lat i kilka miesięcy(!!). U trenera Alberta Malesy był podstawowym graczem. Tak samo podstawą defensywy był u kolejnych szkoleniowców: Stanisława Cybulskiego, Zbigniewa Bartnika i Romana Dębińskiego.

W sezonie 1999/2000 wywalczył z „biało-niebieskimi” awans do III ligi, co było historycznym wydarzeniem dla klubu i miasta. Jego cegiełką do awansu było zdobycie jednego gola.

W III lidze także grywał większość spotkań i mimo, że lata mijały to był niczym wino „im starszy tym lepszy”.

Od kilku lat dzierży opaskę kapitana Lewartu i ze środka obrony przemieścił się na środek pomocy. W obecnych rozgrywkach zdobył już 4 bramki i jest współliderem najskuteczniejszych zawodników Lewartu.

W dniu urodzin kapitanowi Lewartu życzymy wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym i zawodowym. Ponadto zdrowia i spełnienia wszystkich swoich marzeń.

Piotr Podleśny / LewartLubartow.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.