admin
wtorek, 26 stycznia 2010, 18:03

Najdłuższe serie kolejnych występów / Niezastąpieni… Robert Gorczyca i inni

Robert Gorczyca Podczas Gali Sportu w Turobinie Robert Gorczyca odebrał nagrodę za największą ilość występów ligowych w roku 2009.

Na przestrzeni lat (od reaktywacji klubu i prowadzenia dokumentacji) było kilku zawodników, którzy w tej kategorii osiągnęli jeszcze lepsze wyniki.

Wszystkim tym zawodnikom należą sie wielkie słowa uznania. Poniewaz potrafili zawsze znależć czas aby uczestniczyc w meczu, co nie zawsze jest takie proste i bezproblemowe. Potrafili przestawic interes drużyny nad swoje własne, prywatne uwarunkowania. A zwodnik w takich ligach ma na głowie pracę lub naukę, obowiązki rodzinne. Dla wielu, nie zawsze pogoda jest sprzyjająca lub nie są w pełni zdrowi lub są nie dysponowani. A czasem mają tego po prostu dość lub im się najzwyklej nie chce.

W występach mogą przeszkodzić także kary za kartki lub kontuzje oraz brak formy. Rekoirdzistą wśród niezastąpionych jest Leszek Brodaczewski

A oto czołowka:

1. Leszek „Kaka” Brodaczewski – 34 kolejne mecze ligowe. Od I kolejki Klasy B w sezonie 2005/6 w meczu z Delta – do XIV kol. kl. A w sez. 6/7 w meczu z Tarpanem.

2. Leszek Pieczykolan – 32 mecze. Od I kol. kl. B w sez. 7/8 z Albatrosem – do XIV kol. kl. A sez. 8/9 z Piastem.

3. Tomasz Kryk 31 meczów. Od Meczu Barażowego o A kl latem 06 z Altusem – do VIII kol. kl. B sez. 7/8 z Orionem Dereźnia Solska.

4. Kamil Polski – 29 meczy. Od I kol. kl. B w sez.5/6 z Deltą – do IX kol. kl. A w sez. 6/7 z Aleksandrią.

5. Mirosław Brodaczewski – 27 meczy. Od I kol kl/. B w sez 5/6 z Deltą – do VII kol. kl. A w sez 6/7 z Włókniarzem.

6. Bartłomiej Kowalik – 27 meczy. Od V kol. kl.B w sez. 7/8 z Tarpanem – do XIII ko. kl. A sez. 8/9 z Gromem

7. Robert Gorczyca – 26 meczy. Od XII kol. kl. A w sez. 8/9 z Tanwią i trwa nadal.

***
Ciekawostka związana z tematem:
W Polsce ponad 110 kolejnych spotkań zaliczył Henryk Wawrowski z Pogoni Szczecin (ponad 10 000 minut). Jednak absolutnym rekodzistą świata jest prawdopodobnie słynny piłkarz FC Liverpool Phil Neal, który ma na koncie 417 kolejnych spotkań ligowych i pucharowych. Jeśli znacie swoich rekordzistów – piszcie do nas. A rekordzistom z Turobina życzymy poprawienia wyników wspomnianych zawodników.

Źródło: turturobin.futbolowo.pl / hs


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.