admin
sobota, 16 stycznia 2010, 10:46

Kamil Szymuś (ORION NIEDRZWICA): – Będziemy chcieli nadal grac futbol, jaki reprezentowaliśmy jesienią, bawić się tym co robimy.

Kamil Szymuś (Foto: Łukasz Słotwiński)Z pomocnikiem Orionu Niedrzwica
KAMILEM SZYMUSIEM
rozmawia Krzysztof Kryk
(magazynpilkarski.pl)

***

-Piłkarską jesień z 13. meczami zakończyłeś z dorobkiem tylko jednego gola. Jak ocenisz swoją dotychczasową grę?

– Jestem zawodnikiem, który ogólnie strzela mało bramek. Patrząc na to, co działo się w poprzednich sezonach można zauważyć, że 2,3 bramki w moim wykonaniu to maksimum, a więc obecny sezon nie jest w szczególny sposób moją niemocą strzelecką. Co do podsumowania… Uważam, że nie jestem w stanie wskazać jakichkolwiek moich przebłysków jesienią. Myślę raczej, że cały czas gram mniej więcej na dobrym poziomie, skoro dostaję częstą szansę na grę w Orionie.

– Biorąc pod uwagę, że do pierwszej w tabeli Chełmianki macie 8. punktową stratę to sądzisz, że obecna pozycja vice-lidera jest dla korzystną w walce o awans do III ligi?

– Nasza aktualna pozycja jest bardzo dobra. Mówiąc szczerze Chełmianka według mnie jest poza zasięgiem innych drużyn. Aktualna pozycja vice-lidera to fantastyczny wynik naszej drużyny, która przed sezonem widziana była raczej w gronie drużyn walczących o utrzymanie. Tak więc naszą świetną formą sprawiliśmy sobie i kibicom kolosalną niespodziankę.


– Wiosną nie możecie dopuścić do jakichkolwiek błędów, jeżeli naprawdę awans jest dla priorytetem. Czy trener Waldemar Wiater w związku z tym szykuję już jakieś poważne roszady kadrowe?

– Awans nie jest naszym priorytetem, a przynajmniej nie „napinamy” się na niego jakoś szczególnie. Będziemy chcieli nadal grac futbol, jaki reprezentowaliśmy jesienią, bawić się tym co robimy. O tym co z tego wyjdzie przekonamy się pewnie pod koniec sezonu. Jeżeli chodzi o transfery, to jak dotąd nasz trener nie przeprowadził żadnych poważnych decyzji. Wszystkiego jednak dowiemy się zapewne wraz z początkiem meczy sparingowych.


– W ostatnich 5. meczach aż czterokrotnie remisowaliście z dość słabymi rywalami. Czy to mógł być efekt zmęczenia spowodowany zbyt częstym graniem? A może po prostu wtedy to rywale byli o wiele lepsi, a wam pozostało jedynie bronić remisu.

– Myślę, że ta opcja jest bardzo prawdopodobna. Dużo daliśmy z siebie w tej rundzie, dlatego pod koniec mogliśmy być nieco wyczerpani. Zagraliśmy dużo ciężkich meczy, z których zmęczenie mogło skumulować się na koniec rundy. Trzeba tez zauważyć, że niektóre z tych remisów były dla nas bardzo nieszczęśliwe, jak choćby ten z Ładą Biłgoraj, kiedy to bramkę na wagę remisu straciliśmy w doliczonym czasie gry, grając do tego w przewadze jednego zawodnika.


– Włodarze klubu zaplanowali już terminarz na sparingowe mecze. I tu pojawia się pytanie, dlaczego jest tak, że silny Orion z wielką szansą na awans będzie grał mecze z najgorzej spisującymi się zespołami w lidze oraz z klubami lig okręgowych?

– Słabe drużyny mają to do siebie, że za wszelką cenę chcą osiągnąć zamierzony cel. W przypadkach naszych sparingpartnerów na pewno priorytetem dla nich będzie zwycięstwo, aby dać sobie przede wszystkim ogromną dawkę wzmocnienia psychicznego. Dla nas może być to również ciężka przeprawa, dlatego też sądzę, że włodarze dobrze zaplanowali nam plan sparingów.

– Ciągle w Polsce panuje przekonanie, że drużyny z IV lig grają coś na zasadnie „kopnij biegnij”. Jak wygląda w rzeczywistości podczas ligowych meczy?

– Po części zgodzę się z tym stwierdzeniem. Zazwyczaj taka jest taktyka tych słabszych drużyn, ale także tym najlepszym zdarzają się takie mecze. Nie da się przez całą rundę grać na wysokim poziomie, każdemu zdarzają się także takie słabsze mecze, które niekoniecznie mogą cieszyć ludzkie oko. Nie można jednak wszystkich drużyn jak i wszystkich meczy wrzucać do jednego worka. Czasem można zobaczyć naprawdę ładną, miłą dla oka grę czwartoligowych zespołów.

Źródło: magazynpilkarski.pl


Komentarze do 'Kamil Szymuś (ORION NIEDRZWICA): – Będziemy chcieli nadal grac futbol, jaki reprezentowaliśmy jesienią, bawić się tym co robimy.' (2)
  • 77777777712 lat temu Bezpośredni link

    co on pieprzy Unia i ntak wejdzie a to tylko przebłysk Orionu

  • HETMAN ŻÓŁKIEWKA12 lat temu Bezpośredni link

    HETMAN ŻÓŁKIEWKA NIGDY NIE SPADNIE!!!

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.