admin
niedziela, 27 grudnia 2009, 14:47

LEKSYKON lubelskiej piłki / Hubert KULANEK (Lublinianka) – wojskowy epizod Zabrzanina

Urodził się w Mikulczycach, słynnej dzielnicy Zabrza, w której wychowało się wiele piłkarskich talentów. Pierwsze kroki na boisku stawiał w MZKS Mikulczyce w wieku 12 lat. Był uzdolnionym napastnikiem, z tak zwanymi pierwszorzędnymi papierami na grę w lidze. I rzeczywiście w wieku 19 lat był piłkarzem Górnika, w którym zaliczył tylko jeden sezon, bo działacze Legii wiązali z nim znacznie większe nadzieje. Tymczasem Kulanek zagrał w Legii ledwie w 7 meczach ligowych i jednym pucharowym. W tym drugim przypadku fakt to o tyle ważny, że był to finał z Polonią Bytom (2:1), a w ataku Legii grał razem z Brychczym, Apostelem i Żmijewskim.

Wojskowi uznali jednak, że blondwłosy napastnik nie spełnia pokładanych nadziei i oddali go do … Lublinianki.

Na Wieniawie nie zabawił długo, bo zaraz gdy odsłużył limit wojskowy, wrócił na Śląsk, aby wzmocnić I-ligowy zespół Szombierek Bytom. W Lubliniance grał między innymi z takim piłkarzami jak: Ciupa, Pietrasiński, Gorbat, Litwin, czy Pietuchowski. Strzelił jedną bramkę ligową.

*********

Hubert KULANEK. (ur. 22 października 1943 roku). Napastnik, a później pomocnik i obrońca. Kluby: MZKS Mikulczyce, Górnik Zabrze, Legia Warszawa, Lublinianka Lublin, Szombierki Bytom, Sparta Zabrze, Zagłębie Sosnowiec, HSV Hamm (Niemcy), Pogoń Zabrze. Zdobywca w barwach Legii Pucharu Polski, reprezentant kraju juniorów. Po zakończeniu kariery trenował na Śląsku miejscowe kluby niższych lig. Nie spełniony talent.

Źródło: Leksykon lubelskiej piłki / Henryk Sieńko


Komentarze do 'LEKSYKON lubelskiej piłki / Hubert KULANEK (Lublinianka) – wojskowy epizod Zabrzanina' (1)
  • Zabrzanin10 lat temu Bezpośredni link

    Klub nazywał się MGKS Mikulczyce-Rokitnica… Nie m.Z.ks

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.