admin
niedziela, 13 grudnia 2009, 08:56

Damian Panek (Orleta Radzyń): „Skłaniam się do odejścia”


Czterech zawodników zadeklarowało ostatnio chęć opuszczenia radzyńskich Orląt. Dwóch spośród nich to gracze podstawowi i występujący w biało-zielonych barwach od lat – Marcin Chyła i Damian Panek . Jeżeli obaj zdecydowaliby się na pożegnanie z zespołem, najpewniej oznaczałoby to dla nich zakończenie przygody z futbolem.

– Do drużyny powróciłem jesienią i umawiałem się, że pogram jak na razie tylko do końca rundy. Nie obiecywałem, że będę występował dłużej. Pogłoski o tym, że mam zamiar przejść do innego zespołu, są nieprawdziwe. Jeśli nie grałbym w Orlętach, nie grałbym też nigdzie indziej. Podobnie wygląda również sytuacja Marcina Chyły. W moim przypadku o rozstaniu z futbolem zadecydowały głównie względy zdrowotne i czasowe – teraz będę miał trzy razy w tygodniu treningi z moją grupą młodzieżową i naprawdę ciężko to pogodzić z pracą i grą w piłkę. Nigdy nie mówię „nigdy”, ale jednak skłaniam się do odejścia. Uważam, że zarząd powinien budować nową drużynę, by nawet po ewentualnym spadku zespół prezentował się z dobrej strony. Czy wezmę udział w konkursie na trenera? Nie, ponieważ w tej drużynie jest za dużo moich kolegów. Jeśli trzeba będzie jednak pomóc, bardzo chętnie pomogę w inny sposób – mówi Panek.

Sytuacja kadrowa radzynian staje się zatem coraz trudniejsza i wiele wskazuje na to, że ekipę trzeba będzie rzeczywiście budować niejako od nowa. Kto zastąpi piłkarzy, którzy odejdą? Nieoficjalnie mówi się o posiłkach z Ukrainy i rezerw Górnika Łęczna, lecz o żadnych konkretach w tej mierze jeszcze nie wiadomo. Obecnie kwestie transferów zostały odłożone ad acta do czasu wyboru nowego szkoleniowca.

Źródło: orleta-spomlek.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.