admin
poniedziałek, 23 listopada 2009, 17:34

Paweł Pszczoła – „Chciałbym zagrać przeciwko bratu”

Dzisiejszy wywiad przeprowadzony został z jednym z bohaterów jesieni w IV lidze. Paweł Pszczoła, gracz Lewartu Lubartów może pochwalić się, że w 15 ligowych pojedynkach przebywał na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka arbitra. Jako, że jest lewym obrońcą to wyczyn ten jest tym bardziej imponujący, bowiem gracze na tej pozycji często muszą pokutować za nadmiar żółtych kartek.

Bartołmiej Porzyc, Sławomir Ryć, Paweł Pszczoła łączy was 15 pełnych meczów w rundzie jesiennej. Które spotkanie były dla Ciebie najlepsze, a o jakim chciałbyś jak najszybciej zapomnieć?

Najlepszy mecz w tej rundzie zagrałem chyba z Cisami Nałęczów. Dobre były też mecze ze Startem i Olendrem. Najgorszy mecz zanotowałem z Roztoczem gdzie ewidentnie zawaliłem przy jednej z bramek i końcówka była gorąca ale ostatecznie wygraliśmy. Słabo wypadłem też w Bełżycach.

Jesteś jednym ze starszych zawodników w Lewarcie zatem możesz oceniać młodych kolegów. Jak Twoim zdaniem prezentują się wychowankowie klubu z Parkowej?

Moim zdaniem bardzo dobrze. W roczniku 92 jest wielu utalentowanych chłopaków i gdyby wszyscy grali w juniorach starszych to jestem pewny, że walczyliby o pierwsze miejsce. Mają 17 lat i zdobywają coraz więcej doświadczenia.Za kilka lat klub może mieć z nich wielki pożytek.

Pszczółka często buduje akcje ofensywne Lewartu.

Odszedłeś z Wisły Puławy tuż przed sezonem kiedy awansowali do III ligi. Czy w perspektywie czasu nie żal Ci tego ruchu?

W Puławach spędziłem 3 lata więc na początku na pewno żal było odchodzić. Z perspektywy czasu nie żałuje jednak tego. W Wiśle miałbym zdecydowanie mniej szans na grę niż w Lewarcie.

Lewart i puławski klub dzieli przepaść w kwestiach organizacyjnych. Co zatem spowodowało, że postanowiłeś kontynuować karierę w Lubartowie?

Trener Krawczyk nie widział dla mnie miejsca w składzie. Dodatkowo skończyła mi się umowa i musiałem zacząć szukać nowego klubu. Zgłosiłem się do Lewartu, bo mieszkam niedaleko Lubartowa.

Twój brat Marcin gra w Wieniawie Lublin, która walczy o awans do IV ligi. Marzy Ci się stanąć oko w oko z bratem i powalczyć o ligowe punkty?

Pewnie, że chciałbym zagrać przeciwko bratu. Jeszcze nigdy nie graliśmy przeciwko sobie. Dodatkowo w Wieniawie mam wielu znajomych dlatego trzymam kciuki za to aby awansowali.

Grałeś też w Lubliniance. Jak ocenisz obecną sytuację tego klubu, czy uważasz ze propozycja stworzenia nowej Lublinianki od Klasy B jest dobrym rozwiązaniem?

W Lubliniance grałem tylko do wieku juniora młodszego ale nie ukrywam, że chciałbym kiedyś zagrać w seniorach tego klubu. Myślę, że stworzenie nowej Lublinianki nie jest złym pomysłem. Wiem, że kiedyś uczyniono tak w Lechii Gdańsk i nowo utworzony klub co rok wywalczał awans do wyższej ligi.

Oprócz meczów ligowych występujesz także w kadrze swojej uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego. Może opowiesz coś o waszym ubiegłorocznym sukcesie w Mistrzostwach Polski Uczelni Wyższych?

Rok temu pod wodzą trenera Marka Wawera wywalczyliśmy złoty medal wśród Akademii w Mistrzostwach Polski Uczelni Wyższych w Olsztynie. W klasyfikacji wszystkich Wyższych Uczelni zajęliśmy 6 miejsce w Polsce.

Jakie masz plany na rundę wiosenną?
Celem na rundę wiosenną jest utrzymanie się w 4 lidze z Lewartem oraz przynajmniej powtórzenie wyniku z przed roku w Mistrzostwach Polski Uczelni Wyższych.

Paweł (trzeci od prawej) w towarzystwie młodszych kolegów

**********************

Paweł Pszczoła Urodzony: 29 kwietnia 1986 Pozycja: lewy obrońca Poprzednie kluby: Lublinianka Lublin, Wieniawa Lublin, Wisła Puławy Obecny klub: Lewart Lubartów Sukcesy: występy w IV lidze w barwach Wisły i Lewartu, złoty medal wśród Akademii w Mistrzostwach Polski Uczelni Wyższych w 2009 roku

Piotr Podleśny / lewartlubartow.pl


Komentarze do 'Paweł Pszczoła – „Chciałbym zagrać przeciwko bratu”' (4)
 • Xavier13 lat temu Bezpośredni link

  Bardzo dobry wywiad, wschodzącej gwiazdy lubelskiego dziennikarstwa ;).

 • hary13 lat temu Bezpośredni link

  Myśle ze tym zawodnikiem powinien sie ktoś zainteresować!Od niego zaczyna sie sklad Lewartu!

 • Wawi12 lat temu Bezpośredni link

  przychylam sie do wypowiedzi Harego!z Pawla jest kawal dobrego grajka,bez watpienia jest podpora druzyny!!!

 • MELODIA12 lat temu Bezpośredni link

  Pawel to Poprostu profesionalistaxd aby patrzeć jak bedzie gral wyżej:). Ma poukladane chłopak trzeba przyznac XD.

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.