admin
wtorek, 17 listopada 2009, 21:06

Internet po piłkarsku / Przynajmniej w sieci jesteśmy w czołówce / lubelskapilka.net – najlepsza twierdzą dziennikarze Kuriera Lubelskiego

Przegląd stron internetowych klubów z regionu. Gdzie kibic znajdzie najwięcej ciekawych rzeczy?

W dobie internetu zasięganie informacji w sieci należy do rzeczy naturalnych i wcale nie nowych. Globalna pajęczyna rozwinęła się na tyle, że możemy w niej znaleźć nawet relacje live z lig okręgowych, a strony prześcigają się w oryginalnych pomysłach, które mają przyciągnąć czytelnika.

Górnik to osobny temat..

Jak, z kim i za ile

Do najlepszych witryn w kraju regionalnym stronom trochę brakuje, ale i tak ekipy z Lubelszczyzny mogą się pochwalić niezłymi portalami na tle swoich ligowych rywali. Prym w tej dziedzinie wiodą serwisy Górnika Łęczna, zarówno ten oficjalny, jak i tworzony przez kibiców. Oba ściśle ze sobą zresztą współpracują. – Zawsze staramy się uzupełniać. Razem organizujemy konkursy, naprzemiennie przeprowadzamy relacje live, udostępniamy też zdjęcia – mówi Agnieszka Kwiatkowska, rzecznik prasowy Górnika. Kwiatkowska współtworzy-ła kiedyś nieoficjalny serwis gornik-leczna.com, którym dziś zarządza Tomasz Płaza. Zarówno on, jak i reszta pracowników strony nie czerpie ze swojej pracy korzyści majątkowych. – Mamy witrynę na bezpłatnym systemie, ponosimy jednak koszty domeny i serwera i na to przeznaczamy niewielkie dochody z reklam – mówi Płaza.

Większość lubelskich stron klubowych funkcjonuje na podobnych zasadach. Tworzą je zwykle najbardziej zapaleni kibice zespołu. Nagrodą za ich wolontariacką pracę jest… pokaźna liczba odwiedzin. – W dniu meczu mamy ok. 2 tys. unikalnych wejść, a w sumie ok. 15 tys. W skali miesiąca ta liczba dochodzi do ćwierć miliona – mówi Płaza.

Okręgówki nie gęsi, swoje strony mają

Strona Wisły Puławy znacznie przyczynia się do tworzenia wizerunku klubu

Ciekawym zjawiskiem w regionalnym internecie są strony klubów z niższych lig. Własnymi witrynami mogą się pochwalić drużyny z okręgówek. Na portalach u niektórych z nich można nawet natrafić na… namiastkę relacji live! Tego typu sprawo-zdania regularnie przeprowadzała w tamtym sezonie, jako jedyny klub czwartej ligi, Wisła Puławy. Drużyny, które nie prowadzą takich sprawozdań, starają się wyróżniać w inny sposób. Na stronie Lublinianki można obejrzeć np. filmiki ze spotkań, a na portalu Orionu Niedrzwica pobawić się w typera. Najciekawszymi pomysłami zaskakuje lubelskapilka.net. Internetowa pigułka lubelskiego futbolu ma szereg stałych rubryk, jak „Z notatnika statystyka”, „3:3”, czy „Twarze lubelskiej piłki”. Do tego twórcy portalu zawsze są na czasie, zamieszczając świeże newsy. – Oni są takim wypełnieniem niszy w regionie, znajdując interesujące, a czasem szokujące informacje z najniższych lig – mówi Płaza.

Strona Stali Poniatowa swego czasu była - naszym zdaniem w czołówce - najlepszą ...

A na szarym końcu…

Niestety, nie brakuje na Lubelszczyźnie stron, które są po prostu słabe. Do niedawna mocno zauważalny był całkowity brak w sieci POM Piotrowice. Dopiero ostatnio kibice skrzyknęli się i stworzyli serwis poświęcony swoim ulubieńcom. Do najgorzej funkcjonujących portali należy jednak nie witryna POM, a portal… LZPN. Wstukując adres lzpn.pl już po chwili możemy się zgubić w nawigacji, a przy okazji nie ma co liczyć na archiwum. Wyniki kolejnych rund spotkań są szybko bezpowrotnie usuwane. Plusem jest w miarę sprawna aktualizacja. Szkoda, że jednym z niewielu, ale to i tak można naprawić.

Nasze TOP 7

* 7: hetman.zamosc.pl i hetmanzamosc.com. Ciekawe teksty, chwytliwe tytuły, czasem live z wyjazdów.

* 6: orleta.lukow.pl. Bardzo przejrzysty i czytelny układ. Ciekawa graficznie.

* 5: lublinianka.net. Po chwilowej nieobecności powróciła do sieci, z działem wideo. Dobra graficznie.

* 4: orion-niedrzwica.pl. Najciekawsza strona IV ligi. Ładne grafiki, zdjęcia. Ostatnio lekko obniżyła loty.

* 3: wislapulawy.pl. Bardzo bogata. Robiona niezwykle starannie. Profesjonalna.

* 2: gornik.leczna.pl i gornik-leczna.com. Najlepsze klubowe strony w regionie. Zróżnicowane, sporo ciekawostek.

* 1: lubelskapilka.net. Regionalna piłka w pigułce. Przejrzysta, kreatywna, ciekawa. Masa udanych pomysłów. Piłka pokazana z innej strony. Bardzo aktualna i profesjonalna.

Źródło: Kurier Lubelski


Komentarze do 'Internet po piłkarsku / Przynajmniej w sieci jesteśmy w czołówce / lubelskapilka.net – najlepsza twierdzą dziennikarze Kuriera Lubelskiego' (10)
 • Dialog12 lat temu Bezpośredni link

  – Kumo!
  – Co?
  – Chwalą nas…
  – Kto?
  – Wy mnie, a ja was…

 • 23412 lat temu Bezpośredni link

  A może być tak złożyć listy alternatywne!! bezpłatna, bez sms, bez rozgrywek… A propo – Kurier nigdy nie pisał ani nie był chwalony przez zadmą z tych stron, ani przeciwnie. To tak gwoli ciekawoości…

 • MichałSzczygielski12 lat temu Bezpośredni link

  Proponuję powrócić do tematu konkursu na najlepsze strony internetowe, zorganizowanego pod auspicjami LP. Kiedyś były już takie pomysły, jednak nie doczekały się realizacji. Myślę, że warto pomyśleć nad taką inicjatywą, przy czym cały jej sens polegałby na wyborze najlepszej strony przez kibiców na łamach tego portalu. Takie rankingi jak Kuriera to arbitralny podział na strony lepsze i gorsze, w dodatku bez podania jakichkolwiek kryteriów oceny. Ranking LP poparty preferencjami kibiców uważam za bardziej miarodajny. Proponuję wybrać 16-20 stronek i głosować na stronkę najlepszą graficznie i najlepszą merytorycznie.

 • Anonim12 lat temu Bezpośredni link

  a gdzie strona Klubu Sportowego Drzewce z najwybitniejszymi i ambitniejszymi komentarzami meczowymi?

 • TYTUS12 lat temu Bezpośredni link

  ciekawi mnie jakie brał kryteria autor tego artykułu??znajomosci układy …………..

 • sms12 lat temu Bezpośredni link

  kryteria powinny być oczywiste: aktualność, systematyczność relacji i świeżość informacji, jakość publicystyki, wraz z gramatyką i ortografia, kreatywność, pomysły, treść, historia, walory poznawcze, promocja piłki i talentów, pokazywanie problemów i sposobów walki z nimi, pokazywania wzorców do naśladowania zarówno wśród ludzi jak i społeczności, promocja akcji społecznych… Nie wiem czy autor artykułu brał to pod uwagę, częściowo widzę, ze tak

 • obserwator12 lat temu Bezpośredni link

  Ale żeby strona była taka , jak opisałeś powyżej, to musi to być nie jeden fanatyk lokalnej drużyny, tylko zespół kilku osób. A weź spróbuj coś takiego skompletować wokół drużyny z okręgówki albo A klasy. Dlatego dobrych stron jak na lekarstwo. Jak potrafi taki samotny autor pisać ciekawie i poprawnie, to nie bardzo zna się na piłce, a jeśli nawet jest w tym dobry, to znów nie radzi sobie z grafiką. A nawet jak już jest taki, że prawie by się nadawał, to systematyczność go kładzie, bo jest zajechany, a czasem osobiste sprawy muszą wygrać z piłką.Ze stronami jest jak z piłkarską drużyną, w pojedynkę meczu nie wygrasz i widowisko mizerne będzie.

 • Bidon12 lat temu Bezpośredni link

  http://www.lubelskapilka.net nr 1, ale w kopiowaniu z innych stron, taka prawda, rzadko kiedy sami coś napiszą

 • pop12 lat temu Bezpośredni link

  gdybyś tylko pobieżnie czytał portal – zauważ byś, ze o kopiowanie i przedstawianie swoich drużyn zabiegają sami piłkarze i drużyny. poszukaj dobrze, takzę we pisach.

 • kibic12 lat temu Bezpośredni link

  o kant do du..ppy takie rankingi

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.