admin
środa, 11 listopada 2009, 18:26

Stal K – Podlasie 0-1, ważne zwycięstwo beniaminka

Podlasie w ostatnim meczu w tej rundzie wygrało 0:1 (0:1) ze Stalą Kraśnik. Zwycięstwo zapewnił w 20 minucie środkowy obrońca Podlasia Wojciech Jarzynka. Dzięki tej wygranej, bialski zespół zakończył rundę na 9 miejscu w tabeli rozgrywek.

Spotkanie było rozegrane przy nieustannie padającym deszczu. Boisko w Kraśniku po 15 minutach zamieniło się w jedno wielkie grzęzawisko.

Jedyna bramka w meczu padła po pięknym lobie Wojciecha Jarzynki, który inteligentnie zachował się w polu karnym i pokonał dobrze dysponowanego bramkarza gości.

Jak powiedział nam trener Podlasia Dariusz Banaszuk, w meczu liczyła się głównie ambicja i wola walki, których zawodnikom bialskiego klubu nie można było odmówić. Umiejętności zawodników spadły na dalszy plan, co nie znaczy, że bialczanie grali słabo, a nawet wręcz przeciwnie – pokazali się z dobrej strony. Futboliści wracają do Białej w dobrych nastrojach. Za naszym pośrednictwem szkoleniowiec chce podziękować ok. 50-osobowej grupie bialskich kibiców, którzy dzielnie wspierali zawodników dopingiem.

Stal Kraśnik 0:1 Podlasie Biała Podlaska
Wojciech Jarzynka 20

Stal Kraśnik: K. Beszczyński – D. Beszczyński, A. Ławryszyn, S. Sawczuk, A. Czerkaszyn (83’ Ł. Gołębiowski), K. Ręba (68’ P. Binkiewicz), M. Pacek (66’ K. Dydo), K. Iwanowicz, D. Szewc, N. Litun, Ł. Gromba

Podlasie B. P.: D. Ekimov – M. Bojarczuk, A. Bożyk, M. Woroniecki, J. Szendel, Z. Stonio (80’ M. Sobiczewski), W. Jarzynka, A. Maksymiuk (61’ R. Borysiuk), P. Magier, M. Piotrowicz (83’ P.Komar), D. Guzek (70’ P. Litwiniuk)

sędziował: Marek Mirosław (Lublin).