admin
środa, 11 listopada 2009, 21:03

Felieton / Jesiennie i poetycko o zakończeniu rundy i o tym, że w lubelskapilka.net hitem będzie „Transfer”

Zdziesiątkowane kontuzjami, kartkami i nerwami składy… Dramatyczne pytania – jak dojechać do końca jesiennej rundy?… Jak zaplanować zimowe wakacje z piłką?

Czasem raptem ktoś odkrywa „z musu” talenty. Ale ten trener, który pracuje z młodzieżą i jest otwarty na młodzież, a nie na kolegów z boiska, nie boi się sięgać po debiutantów. Nikomu nieznani gracze znakomicie wchodzą w grę, a po kilku świetnych spotkaniach są na ustach kibiców. Są znani i popularni – i to taką samą popularnością w swoim środowisku jak inni w świetle fleszy i blasku kamer.

O czym piszę? Otóż o „poezji zakończenia jesiennych rozgrywek”. Nadchodzi czas rozpamiętywania przebiegu spotkań, wspominania znakomitych akcji i bramek. Czas dyskusji w zarządach klubów o planach i celach. Czas spotkań z władzami i sponsorami. Czas przymiarek i rozterek. Czas transferów i zmian klubowych.

Warto, żeby wszyscy – i piłkarze, i działacze, i politycy, i kibice, i dziennikarze – pamiętali w okresie najbliższych miesięcy, że futbol to także człowiek. Młody człowiek…

W znakomitej książce „Kompletnie i konkretnie” Nick Davidson i Shaun Hunt piszą, że źle się dzieje, kiedy piłkarz po zdobyciu bramki biegnie do telewizyjnej kamery, że z piłką jest coś nie tak. Że w pogoni za kasą i sławą ginie kształtowanie charakteru młodego człowieka.

Zgadzam się! I dobrze, że nasz mały futbol jest jeszcze w miarę normalny. Nasi piłkarze po strzeleniu gola biegną do swoich kibiców (choć małych niewidzialnych kamer komórek jest coraz więcej).

********************

Jesienią również w portalu lubelskapilka.net będzie trochę literacko i poetycko. Od dawna obiecywaliśmy kącik literacki…

Ale prawdziwym hitem będzie publikacja fragmentów scenariusza filmu fabularnego pt. „Transfer”. Film – mamy taką nadzieję!!! – będzie hitem kinowym i telewizyjnym. Scenariusz napisał jeden z WAS. Może nawet wielu z WAS grało przeciwko autorowi na jednym z boisk. I tylko dlatego otrzymaliśmy zgodę na publikację. Rzecz dzieje się w pewnym wschodnim województwie…

Henryk Sieńko

PS. Wkrótce pierwszy odcinek scenariusza filmu „Transfer”, oraz więcej o tym co w portalu pomiędzy jesienną i wiosenną rundą piłkarską.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.