admin
niedziela, 1 listopada 2009, 18:39

Rafał Szkamruk strzela dla Drukarza Warszawa gola za golem

Przed wyjazdem do stolicy Rafał Szkamruk grał w Starcie Krasnystaw. Na zdjęciu mecz z Orionem Niedrzwica (pierwszy z lewej). Foto: Łukasz Słotwiński.Furorę na mazowieckich boiskach ligi okręgowej robi były zawodnik Hetmana Zamość, Zartmetu Olendra Sól, a ostatnio Startu Krasnystaw Rafał Szkamruk. W 13 spotkaniach strzelił 19 bramek, cztery dołożył w rozgrywkach pucharowych, w których jego zespół nadal walczy o jak najlepszy wynik.

Rafał wyjechał do Warszawy na studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego.

– Spotkałem krajana z zamojskich stron Łukasza Staszczaka, byłego zawodnika Łady Biłgoraj – mówi. – Szybko znaleźliśmy wspólne tematy. A ponieważ pracuje i gra nadal w Drukarzu Warszawa, nie musiał mnie przekonywać do występów w tym klubie.

Fenomen Drukarza, który walczy o awans do IV ligi tkwi w skuteczności. Lider tabeli Marcovia 2000 Marki zdobył komplet punktów i ma stosunek bramek 33:4, zaś wicelider Drukarz jeden mecz zremisował i dwa przegrał, ale jego stosunek bramek jest imponujący – 60:20. Szkamruk zagrał kilka naprawdę znakomitych spotkań, w dwóch strzelił hattrick i jest jednym z wyróżniających się zawodników w rozgrywkach.

– W Drukarzu grali miedzy innymi Dariusz Dźwigała, bracia Michał i Marcin Żewłakowowie – mówi Rafał. – Występują tutaj obecnie doświadczeni zawodnicy z Mazowsza, niektórzy grali w ligach Szwecji czy Austrii, wielu to mistrzowie Polski juniorów (rocznika 1984). Pomiędzy nimi ja i Łukasz Staszczak. Może wspólnie zapiszemy sukces w postaci awansu do wyższej ligi. Czasem zdarzy się słabszy mecz, ale przecież każdemu się zdarza. Ja przygotowuje się do pisania pracy magisterskiej, uczę też dzieci gry w w piłkę. Ułożyło mi się jak chciałem, bo piłka jest dla mnie wszystkim.

Oczywiście Rafał śledzi wyniki swoich poprzednich drużyn z Lubelszczyzny. Na razie nie mówi o powrocie w rodzinne strony, ma do wykonania plan, który konsekwentnie realizuje. Resztę pokaże życie.

Herb założonego w 1926 roku Drukarza Warszawa.

– Każdy poniedziałek rozpoczynam od prześledzenia wyników Hetmana, Zartmetu i Startu Krasnystaw. To normalne – człowiek przywiązał się emocjonalnie do tych nazw. Były bramki, sukcesy, porażki… – kończy Rafał. – Teraz, oprócz Hetmana wszyscy walczą w czubie tabeli… Strzelają bramki byli i obecni koledzy, strzelam ja… Jest dobrze.

Sportowcowi rodem z Zamościa życzymy powodzenia.

****************************

RAFAŁ SZKAMRUK (ur. 11.05.1987). Napastnik. Wychowanek AMSPN Hetman Zamość. Kluby: AMSPN Hetman Zamość, Hetman Zamość, Zartymet/Olender Sól, Start Krasnystaw, Drukarz Warszawa. Trenerzy: Dariusz Herbin, Marcin Łyś, Mariusz Barda, Radosław Witkowski, Grzegorz Płoszaj, Krzysztof Rysak, Janusz Grula, Waldemar Wiater, Czesław Palik, Przemysław Cecherz, ŁukaszStaszczak. Zawód – student. Sukcesy: awans z Zartmetem Olendrem Sól do IV ligi (2007), Puchar Polski OZPN Chełm ze Startem Krasnystaw (2009), finał Pucharu LZPN Lublin ze Startem Krasnystaw (2009). Ulubiony piłkarz: Ronaldo, Ulubiona drużyna: Real Madryt. Ulubiona książka: Biografia Ronaldo Nazario de Lima. Rodzeństwo: brat Sebastian i siostra Wiola. Dziewczyna: Roksana. Marzenia: awans z Drukarzem do IV ligi, gra w reprezentacji i udana kariera trenerska.

Henryk Sieńko


Komentarze do 'Rafał Szkamruk strzela dla Drukarza Warszawa gola za golem' (3)
 • start krasnystaw13 lat temu Bezpośredni link

  powodzenia Rafał

 • A-klasowy napastnik13 lat temu Bezpośredni link

  to w V lidze robi furorę ! gratulacje !

 • KFC13 lat temu Bezpośredni link

  Rafał nie poddawaj sie:* uwielbiam Cie:))

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.