admin
czwartek, 8 października 2009, 09:28

Zygmunt Kalinowski w sztabie szkoleniowym Orionu

Zygmunt Kalinowski - wielokrotny reprezentant Polski (fot: orlygorskiego.pl)

Wczoraj na boisku w Niedrzwicy Kościelnej odbył się trening bramkarzy Orionu Niedrzwica. Trenowali trampkarz, juniorzy i seniorzy. Ten specjalistyczny trening poprowadził były reprezentant naszego kraju Zygmunt Kalinowski.

W swojej karierze, jako zawodnik uczestniczył w MŚ w Niemczech w 1974. W pierwszym składzie rozgrywał jedynie pojedyncze mecze dając zmianę takim nazwiskom jak Jan Tomaszewski czy Hubert Kostka. Już, jako trener bramkarzy pracował w ekipie Antoniego Piechniczka w reprezentacji Polski oraz u boku Henryka Kasperczaka w Wiśle Kraków. Do czerwca bieżącego roku trenował bramkarzy lubelskiego Motoru. Do pracy z naszymi zawodnikami zwerbował go trener Waldemar Wiater, z którym przed laty współpracowali razem w Lubliniance Lublin.

Dziwię się, że mając takiego człowieka w regionie – kluby sportowe nie są zbyt mocno zainteresowane specjalistycznymi treningami bramkarskimi– mówi Waldemar Wiater. W regionie treningów bramkarskich jest jak na lekarstwo. My będziemy się starali w miarę możliwości wykorzystywać takiego fachowca, jakim jest Zygmunt Kalinowski – dodaje szkoleniowiec Orionu.

Trener Kalinowski swoim doświadczeniem dzieli się teraz z bramkarzami Orionu (fot. Łukasz Słotwiński/orion-niedrzwica.pl)

Dodajmy, że sponsorem treningów dla całej grupy bramkarzy Orionu jest Pan Janusz Kowalski – ojciec Michała, który ostatnio znakomicie spisuje się w bramce Juniorów starszych.

Jeśli wśród okolicznych klubów znajdą się chętni do wzięcia udziału w treningach z Panem Kalinowskim prosimy o kontakt na mail admin@orion-niedrzwica.pl lub bezpośrednio do trenera Waldemara Wiatra. Zapraszamy.

Łukasz Słotwiński / orion-niedrzwica.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.