admin
środa, 7 października 2009, 17:47

Biłgoraj – Piccolo mocno leje (się)

Adrian Hajduk i Robert Lewandowski.Sezon w Biłgorajskiej Lidze Osiedlowej rozkręca się na dobre. Zespoły rozegrały już cztery kolejki spotkań. Do końca rundy jesiennej pozostało jeszcze pięć serii

W czwartej kolejce spotkały się zespoły Katedry-Piccolo i RWKS Sparta, których potyczki od lat wzbudzają wielkie emocje, bez względu na pozycje zajmowane w tabeli przez oba zespoły. Broniąca tytułu mistrza ”osiedlówki” Katedra tym razem wręcz zdemolowała Spartę, wygrywając aż 11:1.

– Sparta zawsze się maksymalnie mobilizuje na mecze z nami. Do rozgrywek podchodzi z nastawieniem, że może przegrać wszystko, ale z nami musi wygrać. To licząca się w lidze drużyna. W meczu z nami nic jednak jej nie wychodziło, bo graliśmy bardzo dobrze. Mieliśmy stuprocentową skuteczność – po każdym strzale piłka wpadała do bramki Sparty – podsumował spotkanie piłkarz Katedry Adrian Hajduk.

Hajduk dwa razy posłał piłkę do bramki Sparty. Po dwa gole strzelili także: Jarosław Hasiak (z 13 trafieniami lideruje w rankingu najskuteczniejszych piłkarzy), Artur Piskorski i Krzysztof Wlaź. Po jednej bramce zdobyli: Marcin Ciecierski, Grzegorz Hasiak i Grzegorz Oszajca. Honor Sparty uratował trafieniem Czesław Kusz.

Katedra zajmuje drugie miejsce. Sezon zaczęła od przegranej 4:6 z Celtą, ale później wysoko wygrała trzy spotkania – zanim zlała Spartę, pokonała jeszcze 9:2 Dream Team i 12:2 Koks Team.

W tabeli prowadzi Fatboys Team, który jako jedyny w tym sezonie nie zaznał jeszcze goryczy porażki (trzy zwycięstwa i remis). Cztery kolejne zespoły mają na koncie po 9 punktów za trzy wygrane i jedną porażkę. Za wspomnianą Katedrą plasują się: Blokersi, Celta i Sparta.

W tym sezonie w BLO rywalizuje dziesięć drużyn. Mecze rozgrywane są w kolejne soboty od godz. 14 na boiskach ze sztuczną nawierzchnią przy szkole podstawowej nr 1 i nr 5.

Źródło: Marek Sztochel / Kronika Tygodnia


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.