admin
środa, 9 września 2009, 18:47

Lubelskie kluby piłkarskie: GKS Abramów

Kluby piłkarskie powstają w miastach, miasteczkach i na wsiach. Jedne odnoszą sukcesy, walczą nawet o europejskie puchary. Inne natomiast za sukces uznają awans do Klasy A lub okręgówki. Wiadomo, że ktoś musi przegrać, by wygrać mógł ktoś. Jednym z około 5700 klubów istniejących w Polsce jest Gminny Klub Sportowy Abramów.

Cała historia GKS-u rozpoczęła się w 1985 roku. Wtedy to m.in. Marek Kozłowski, Zbigniew Kowalski, Ryszard Rodak, Lucjan Ostrowski, Jerzy Sugier postanowili założyć piłkarski klub w swojej wiosce. Cel był prosty – chcieli rozpropagować trenowanie najpopularniejszej dyscyplinę w Polsce młodzieży swojej okolicy.

Zapewne pragnęli znnaleźć talent na miarę Włodzimierza Lubańskiego, Włodzimierza Smolarka, Dariusza Dziekanowskiego, Władysława Żmudy lub Zbigniewa Bońka.

Obecnie prezesem klubu jest Tomasz Kwiatkowski. Jak na prezesa jest bardzo młody, na karku ma raptem 28 lat. Tak młody wiek to rzadkość wśród piłkarskich prezesów. Jednak to nie tylko prezes. Na co dzień jest także trenerem zespołu. Wskakuje w dres i wspólnie z kolegami organizuje treningi. Na meczu czuwa nad taktyką i razem z kapitanem Szymonem Kulą dowodzi swoim „szwadronem”.

W skład zarządu oprócz Tomka Kwiatkowskiego wchodzą także Kamil Korzeniowski (viceprezes), Marek Kowalski (sekretarz), Szymon Kula (skarbnik)

Kiedy jednak trzeba w klubie coś zrobić nikt nie odwraca się od działaczy. Zawsze znajdzie się chętna osoba do pomalowania linii na boisku, wykoszenia boiska czy załatwienia wody dla zawodników. W abramowskiej gminie panuje atmosfera przyjazna dla rozwoju lokalnego sportu. Rada Gminy co roku przyznaje klubowi pieniądze na funkcjonowanie i bieżące potrzeby. W ubiegłym roku na wiosnę władzę zrobiły duży prezent GKS-owi. Z własnej woli sfinansowały zakup dla klubu komplet strojów piłkarskich.

W ubiegłym sezonie GKS otarł się nawet o awans do Klasy A. Niestety remisy i przegrane w decydujących meczach sprawiły, że drużyna zakończyła sezon na 5 miejscu. W tym sezonie GKS rozgrywki rozpoczął … remisem. Na własnym boisku zremisował 1:1 z Gigantem Przytoczno. Bramkę dla GKS-u zdobył Karol Zentara.

Celem na ten sezon dla zespołu jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej, wszak za rok 25-lecie i przydałoby się uświetnić rocznicę występami w Klasie A. Dla wielu zawodników i kibiców było by spełnieniem marzeń.

Działacze, piłkarze i sympatycy klubu zwracają się do ludzi dobrej woli o pomoc w wspieraniu klubu GKS Abramów. Każda forma sponsoringu będzie bardzo mile widziana i zostanie doceniona. Klubowi zależy przede wszystkim na poprawie stanu infrastruktury sportowej

GKS ABRAMÓW
rok założenia: 1985
barwy klubu: zielono-granatowe
Adres: ul. 22-lipca 21-143 Abramów
Stadion: boisko gminne w Abramowie.
Strona www: www.gksabramow.futbolowo.pl

GKS Abramów - sezon 2009/2010

Piotr Podleśny / Wspólnota Lubartowska

PS. Chcecie pokazać swój klub i ludzi, którzy go tworzą – piszcie na adres redakcji.


Komentarze do 'Lubelskie kluby piłkarskie: GKS Abramów' (1)
  • Baan13 lat temu Bezpośredni link

    Właśnie. Prosimy o sponsoring

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.