admin
wtorek, 8 września 2009, 17:37

Parada liderów lubelskich rozgrywek piłkarskich – czyli od Górnika Łęczna do Piekiełka Przykwa.

Lider, czyli na chwile obecną najlepszy, przewodzący stawce. W lubelskich ligach liderzy w porównaniu do wiosny w wielu przypadkach – zaledwie średniej klasy. To naturalna kolej rzeczy, wszak w tabelach najlepsi awansowali i trudno im tak od razu zostać liderem

W I lidze „lubelskim liderem” jest Górnik Łęczna, szkoda, że tylko lubelskim, bo miał być zdecydowanym liderem walki o Ekstraklasę. Nie nam osądzać na tę chwilę działalność klubu, jednak coś jest nie tak jak powinno. No ale lubelski lider pokonał lidera rozgrywek i może się przełamie.

W II lidze Hetman Zamość walczy o przetrwanie. W tej materii przetrwania jest chyba zdecydowanym już nie liderem ale mistrzem Polski. To walka potwornie męcząca. Aż dziw, że piłkarze, działacze i zamojski światek piłkarski potrafią to przetrzymać. Ale jak długo?

W III lidze lider jest zdecydowany Górnik II Łęczna przewodzi stawce z kompletem punktów, decyduje chyba szeroka kadra i możliwość korzystania w każdej chwili z zawodników ogranych w pierwszym zespole.

Chełmianka Chełm 2009

W IV lidze prowadzi lider, który po kilku latach walki o awans, akurat w tym roku takich ambicji nie ujawnia, ale gra skutecznie. Chełmianka wzmocniona tylko uzdolnionym studentem z Wysokiego rozkłada tymczasem rywali na łopatki. Ale jak to bywa w „centralnej” lidze lubelskiej, a taką jest IV liga – o awansie mogą powalczyć tym razem i inne kluby, wcześniej nie aspirujące. Choć tak naprawdę – jak mówią znawcy przedmiotu – w chwili obecnej nikt w IV lidze nie jest na awans przygotowany finansowo. Koszty są dla zabójcze, po prostu kiedy ludzie dowiadują się ile kosztuje gra w III lidze marzenia spalają się na popiół.

W V lidze Biała Podlaska GLKS Rokitno przed LKS Dobryń. To liga w której się wygrywa rozgrywki, lecz w ostatnich latach aż kilka klubów z przyczyn finansowych zrezygnowało z promocji.

W V lidze w Chełmie za to aspirantów zatrzęsienie – gorzej z finansami. Tylko Brat Siennica mówi, ze bez kłopotów sobie poradzi, a z pomocą cukrowników jest to realne. Natomiast na razie prowadzi coraz bardziej obliczalny na boisku i coraz solidniejszy Ruch Izbica.

Lubelska V liga na dzień dzisiejszy ma jednego „czarnego konia” – Czarnych Dęblin. Ale Wieniawa Lublin też nie zamierza odpuścić. W rozgrywkach pojawiło się sporo ciekawych zawodników.

Górnik Łęczna Czyżby cukrowi bracia wspólnie zaatakowali IV ligę? Kryształ na Zamojszczyźnie, Brat w okręgu chełmskich.

W Zamościu podobnie – Huczwa która przegrała walkę w ubiegłym roku, teraz też mocno naciska na awans, ale niestety pojawiają się poważni konkurenci, Zwłaszcza Kryształ Werbkowice, który nie chce być gorszy od Brat Siennica. I w Werbkowicach liczą na Urząd Gminy oraz branżę cukrownicza. A to bogate gminy i bogata branża. Werbkowice mają jeszcze coś czego nie maja inni – doświadczonych i zaprawionych w skutecznej walce o awanse zawodników z Mariusze Kycko na czele, który do różnych awansów poprowadził już niejeden zespół.

W A-klasie liderów więcej, ambicje różne, faworyci na razie mało wyraziści. Ale są. Na starcie rozgrywek regionu Biała Podlaska rządzą Podlasie II, Granica Terespol i Dąb Dębowa Kłoda.

W Chełmie spadkowicz z V ligi Sawena Sawin i Start II Krasnystaw. Starcie liderów już w nadchodzący weekend.

KS Drzewce liderem. Wyprzedza Stal II Poniatowa.

W Lublinie w poszczególnych grupach na czele Wisła Annopol przed Iskrą Krzemień ( gr. I), Drzewce przed Stal II Poniatowa (II), Świdniczanka Świdnik Mały przed LKS Trawniki (III), , oraz Legion Tomaszowice przed Granitem Bychawa i Vrotcovią Wrotków (IV).

W zamojskiej A klasie atakuje duet Grom Różaniec i Piast Babice (I), oraz Igros Krasnobród i Olimpia Miączyn w (II)

Wreszcie klasy B. Kogo tutaj spotykamy. Biała Podlaska to Tytan Wisznice który wyprzedza LZS Sielczyk i Orła Czemierniki (I), oraz Tur Turze Rogi, który mocuje sie z Armatami Stoczek Łukowski (II).

Chełm B-klasy nie ma.

W Lublinie konstelacja liderów: Viking Leśniczówka przed Błekitnymi Kierz (I), w grupie drugiej Iskra Boby przed Ruchem Popkowice. Vir Dortohucza i Krężnica Jara (III), oraz KS Skrobów i Dys (IV),

I Zamość. Sokół Zwierzyniec walczy z Alwą Brody Małe i Deltą Nielisz, a grupie II – Legion Komarów z Szyszła Tarnoszyn.

Zespół Piekiełko Przykwa z powiatu Ryki na razie na obrzeżach rozgrywek. Ale...

Wreszcie C-klasa, bo i taka jest w województwie. Nie znamy jeszcze wyników kolejki, a walcz w niej: GUKS Firlej, Piekiełko Przykwa, Flis Leszkowice oraz SMS Wojciechów.

Jeśli uważacie, że mapa liderów nie jest egzotyczna to nam udowodnijcie to. My na pierwszy ogień, postaramy się przedstawić zespół Piekiełka Przykwa.

Krzysztof Marczak
Henryk Sieńko


Komentarze do 'Parada liderów lubelskich rozgrywek piłkarskich – czyli od Górnika Łęczna do Piekiełka Przykwa.' (3)
  • iii12 lat temu Bezpośredni link

    Ciągle tylko Brat i Brat. Co roku stawiacie Cukrownika jako faworyta. A Ruch Izbica trochę przypadkowo jest na prowadzeniu, bo pomimo porażki z Pławanicami Kamień wygrał walkowerem.

  • ron12 lat temu Bezpośredni link

    a gdzie jest ta Przykwa, gdzie gra drużyna – co to za wieś?

  • Piekiełko12 lat temu Bezpośredni link
  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.