admin
piątek, 28 sierpnia 2009, 13:25

PP: Sukces drużyny Starostwa Powiatowego w Świdniku

W rozegranym w czwartek meczu III rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu lubelskiego drużyna Starostwa Powiatowego Świdnik po emocjonującym spotkaniu pokonała 2:1 (0:1) aktualnego wicelidera tabeli klasy okręgowej – LKS Wierzchowiska.

Pierwsza połowa meczu upłynęła przy optycznej przewadze gospodarzy, którzy najbliżej objęcia prowadzenia dwukrotnie byli za sprawą Wojciecha Chmiela. Najpierw piłkę po jego zbyt lekkim strzale sprzed linii bramkowej wybił obrońca, a w innej sytuacji zawodnik Starostwa uderzył minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi goście po rzucie rożnym główkowali tuż obok bramki Piotra Chlebusia. Kilka minut przed zakończeniem tej części gry w narożniku pola karnego napastnika Wierzchowisk sfaulował Marcin Wojda i arbiter spotkania podyktował rzut karny chwilę potem pewnie zamieniony na gola przez Grzegorza Wardzińskiego.

Po zmianie stron nadal stroną atakującą byli świdniczanie, a przyjezdni ograniczali się jedynie do wyprowadzania nielicznych kontrataków. Starostwo stwarzało groźne sytuacje podbramkowe, a bliscy wyrównania byli: Wojciech Chmiel, Przemysław Drozd i Paweł Tokarz.

Górny rząd od lewej: Krzysztof Żurek, Paweł Tokarz, Jarosław Błaszczak, Wojciech Chmiel, Paweł Walczak, Radosław Błaszczak, Piotr Kochalski, Maciej Duda i Krystian Zawadzki.
Dolny rząd od lewej: Jacek Kosierb (kierownik drużyny), Tomasz Pędzisz (kapitan zespołu), Przemysław Drozd, Marcin Błaszczak, Paweł Małecki, Jacek Kochalski, Mirosław Król (starosta świdnicki).

Wreszcie w 70 minucie meczu bramkarza rywali płaskim strzałem z około 12metrów pokonał Drozd. Kiedy zanosiło się na to, że o losach awansu do kolejnej rundy rozgrywek decydować będzie dogrywka, w obrębie pola karnego nieprzepisowo powstrzymany został Jacek Kochalski. Zauważył to sędzia liniowy, a główny na jego sygnał chorągiewką wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Krystian Zawadzki i nie zmarnował okazji pewnie trafiając do siatki czym przypieczętował zasłużone zwycięstwo swojego zespołu.

W IV rundzie Pucharu Polski Starostwo Świdnik zagra na wyjeździe z inną drużyną klasy okręgowej – Sławinem Lublin. Mecz zostanie rozegrany we środę 16 września o godz. 16.00.

Starostwo Świdnik – LKS Wierzchowiska 2:1 (0:1)

Bramki: Przemysław Drozd (70′), Krystian Zawadzki (83-rzut karny) –
Grzegorz Wardziński (40-rzut karny).

Żółte kartki: Tomasz Pędzisz i Marcin Wojda (Starostwo) – Paweł
Kołodziej (Wierzchowiska).
Sędziowali: Paweł Marciniak, Michał Bartkowicz i Kamil Kowalski (Lublin).
Widzów: 70.

Starostwo: Chlebuś, P. Kochalski, Pędzisz, Chmiel, Tokarz (75′ Małecki), Marzenowski, J. Błaszczak, Wojda, Zawadzki (90′ Kosierb), Drozd (87′ Żurek), J. Kochalski.

Źródło: JK

Komentarze do 'PP: Sukces drużyny Starostwa Powiatowego w Świdniku' (2)
  • Mańczyk13 lat temu Bezpośredni link

i na tym się przygoda SP z Pucharem skończy bo Sławin to inny „wyżeracz” w tych rozgrywkach.