admin
czwartek, 27 sierpnia 2009, 13:58

Puchar Polski (Chełm)

W meczu Start II Krasnystaw - Włodawianka bohaterem był bramkarz Wereszczyński.

Start II Krasnystaw przegrał pucharowy mecz z Włodawianką 1:2. Wbrew obawom kibiców rezerwowy zespół zgłoszony do rozgrywek A-klasy pokazał dobrą piłkę. Piłkarzom nie zabrakło ambicji i woli zwycięstwo. Niewiele brakowało, żeby doszło do niespodzianki.

Pierwsza faza meczu to przewaga Włodawianki udokumentowana bramką otwarcia zdobytą przez Artura Nielipiuka. Bramka padła po uderzeniu z wolnego i niefrasobliwym potraktowaniu niezbyt mocnego strzału przez defensorów Startu. Inna sprawa, ze goście wykonali wolnego sprytnie.

Po przerwie na polu karnym gości faulowany był Sebastian Suduł, a bramkę z karnego strzelił Marek Jakubiak. W końcówce szansę na strzelenie decydującej bramki mieli Suduł i Wojciech Herbut, ale Wereszczyński nie dał się pokonać. W 7. minucie dogrywki gola po sytuacji sam na sam strzelił Wojciech Chaciówka.

Piłkarze Mirosława Berbecia w końcówce mieli najlepszy okres rozgrywki, a po niektórych akcja kibice bili brawo. Jednak kilak kąśliwych strzałów z dystansu obronił Wereszyński, albo minęły bramkę.

**************************************

W Siennicy Brat pokonał Hannę!

Mirosław Dębski postanowił dać odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, w ich miejsce weszli ci co mniej grali ostatnio. Pierwsze minuty to zdecydowane ataki gospodarzy – swoje szanse mieli Paweł Dulbas i Michał Pastuszak. Pierwszego gola strzelił Paweł „Dulbi’ Dulbas. To było złe wybicie bramkarza i dobre zgranie głową Michała Pastuszaka. Radość z prowadzenia nie trwała długo – po błędzie obrony goście wyrównali. Zaraz później mogli objąć prowadzenie, lecz dobrą interwencją popisał się Marek Dębski.

Na drugą połowę podopieczni Mirosława Dębskiego wyszli w zmienionym składzie, po jednym z rajdów prawą stroną Michał Pastuszak dośrodkował, niefortunną interwencją popisał się bramkarz gości który wbił piłkę do własnej bramki. Z dystansu próbowali też uderzać Jarosław Dębski i Arnold Kister lecz ich strzały bronił bramkarz gości.

Kister jednak ponownie się pokazał – po dośrodkowaniu z lewej strony Michała Pastuszaka bez problemów umieścił piłkę w bramce.

****************************************
START II Krasnystaw – WŁODAWIANKA 1:2 (0:1)
1:0 Nielipiuk 17
1:1 Jakubiak 55 (k)
1:2 Chaciówka 107

Sędziował: Jerzy Marciniak

START: Wróbel – Chariasz, Jakubiak, Banszkiewicz, Herbut, Kąk A., Drzewiecki, Zdunek, Koza, Pluta, Salitra. Grali tez: Suduł, Topór, Pylak.
WŁODAWIANKA:
Wereszczyński, Kuna, Mossurets, Banak, Gorgol, Chomik, Gołąb, Kuczyński, Kruk, Chaciówka, Nielipiuk.

************************************

BRAT – BUG Hanna 3:1
1-0 Paweł Dulbas 22 min.
1-1 Hubert Kowalik 30 min,
2-1 Michał Pastuszak 55 min.
3-1 Arnold Kister 65 min.

Sędziował: Paweł Haładyj

Brat: M. Dębski-Korszun, Maśluch, Sadlak, Ciechański (45 Malinowski), Dziura (45 Kister), Belina (45 Szewczuk),
J.Dębski, Ćwirta (45 Olech), Pastuszak, Dulbas.

Bug: Wołczko – Kędracki, Lewicki, Pawlik, Buraczyński (75 Szulc), Władyczuk (22 Komarowski, 67 Karol Gryciuk), Karwatiuk, Kowalik, Bojarczuk(87 Marcin Kołtun), Matczuk, Ignatiuk.

W pozostałych meczach padły wyniki:

= Pocisk Orchówek-Unia Białopole 1:0
= Astra Leśniowice-Agros Suchawa 5:2
= Oldboy Włodawa-Victoria Żmudź 1:10!
= Sawena Sawin – Malowane Chełm 11:1!
= Unia Rejowiec – Vitrum Wola Uhruska 2:1
= RKS Chełmianka-Hutnik Dubeczno (wtorek 1IX. 17:00)

Źródło: R. E / fotorelacja z meczu w Siennicy wkrótce


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.