admin
środa, 26 sierpnia 2009, 12:47

Marek Pogódź trenerem Omegi Stary Zamość

Cenionych niegdyś piłkarzy czasem zapraszają na gościnne występy w meczach okolicznościowych.  Na zdjęciu Marek Pogódź w barwach Legii Warszawa.

Omega Stary Zamość nie przedłużyła umowy z trenerem Dariuszem Herbinem. Posadę szkoleniowca zespołu seniorów objął Marek Pogódź, który wiosną wprowadził Roztocze Szczebrzeszyn do IV ligi

Rezygnację z pracy w czwartoligowym Roztoczu trener Marek Pogódź tłumaczył brakiem czasu. Do pracy w Omedze dał się jednak namówić.

– W IV lidze trzeba trochę więcej popracować niż w okręgówce. Dwa treningi tygodniowo to na IV ligę za mało, a na Omegę – wystarczająco. – Na początku okresu przygotowawczego mieliśmy w Omedze kłopoty, żeby się zebrać choćby dwa razy w tygodniu. Teraz zespół trenuje solidnie, na zajęcia przychodzi średnio 17 piłkarzy, w środę był rekord frekwencji – przyszło 20 osób – tłumaczy trener Pogódź.

Drużyna seniorów ze Starego Zamościa trenuje i gra na boisku za Rotundą w Zamościu. Młodzież ma zajęcia na starym boisku Omegi, w Chomęciskach Dużych. Treningi prowadzi piłkarz drużyny seniorów Przemysław Tchórz. Na wiosnę wszystkie zespoły Omegi mają już grać w Starym Zamościu za szkołą. Jesienią ma ruszyć budowa pełnowymiarowego boiska.

Parę lat temu Pogódź pracował w Omedze. Przez dwa miesiące zastępował trenera Mariusza Bardę. – Z tamtego zespołu zostało tylko czterech zawodników: Piotr Chadaj, Artur Duda, Grzegorz Mróz i Paweł Lewandowski – wspomina Pogódź.

– Obecna Omega pod względem kadrowym różni się też od tej, która w czerwcu zakończyła sezon w klasie okręgowej na jedenastej pozycji. Do Unii Hrubieszów powrócił napastnik Rafał Oleszczuk, do Echa Zawada odszedł Przemysław Mazur, zawodnikiem Sparty Łabunie został Maciej Wróbel, a Marek Maziarczyk zakończył już karierę. Do powrotu z Echa nie dał się namówić Roman Blonka. – To wielka strata dla Omegi. – podkresla trener Pogódź.

Szkoleniowiec jest za to spokojny o defensywę. Wzmocnili ją: Łukasz Sękowski z Hetmana Zamość i grający niegdyś w lidze angielskiej, a ostatnio w Krysztale Werbkowice Michał Grula. Do kadry zespołu seniorów dołączyli juniorzy: Brazylijczyk Rafael Andrade, Jarosław Goch i Maciej Majkut.

Chcemy powalczyć o piąte – szóste miejsce. Ta lokata po rundzie jesiennej mnie zadowoli. – twierdzi Pogódź.

Na inaugurację sezonu Omega pokonała Unię Hrubieszów 2:1. Pierwszą bramkę dla Omegi zdobył z rzutu karnego Paweł Lewandowski, drugą – Piotr Chadaj. Omega kończyła mecz w dziesięciu, bo drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Mróz.

– Unia była wymagającym przeciwnikiem. Wróciło do niej kilku wartościowych zawodników, szkoli ją trener Marian Cisło.Dlatego, jeśli Unia będzie piątym zespołem, który wyprzedzi nas w ligowej tabeli, to nie będę rozczarowany. – mówi Pogódź.

Źródło: Marek Sztochel / Kronika Tygodnia


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.