admin
wtorek, 25 sierpnia 2009, 08:16

Tomasz Garbacz na dwa

Drugą porażkę w obecnych rozgrywkach zanotowali
piłkarze Lwewartu. Tym razem “biało-niebiescy” nie sprostali Ładzie Biłgoraj. Obie bramki padły po błędach naszej defensywy. Autorem obu był Tomasz Garbacz.

Od początku śmielej zaatakowali miejscowi. Już w 3 minucie z około 5 metra jeden z zawodników Łady uderzył tuż obok bramki Michała Wilkołka. Z minuty na minutę ataki gospodarzy były coraz groźniejsze.

Lubartowianie natomiast nie potrafili składnie przeprowadzić akcji. Gubili piłkę w środkowym sektorze boiska lub napotykali się na ogromny pressing rywala.

W 33. minucie po błędzie defensywy Lewartu Tomasz Garbacz strzelił bramkę. Trybuny miejscowego stadionu oszalały z radości.

Po straconej bramce mogliśmy dość szybko wyrównać. Niestety indywidualna akcja Borysa Kaczmarskiego zakończyła się tylko rzutem rożnym dla naszej jedenastki.

Drugą połowę również śmielej zaczęli gospodarze. Szukali drugiej bramki.

Przedwcześnie mecz w 50 i 55 minucie z powodu urazów opuścić musieli Damian Maleszyk oraz Maciej Jezior.

Zmiany w defensywie Lewartu i zgrywanie się szybko wykorzystali piłkarze z miasta sitarzy. Na 2:0 w 60 minucie spotkania podwyższył Tomasz Garbacz.

Druga bramka wyzwoliła w “biało-niebieskich” wolę walki i chęć gonienia wyniku. Blisko strzelenia gola był Grzegorz Dajek, jednak piłka poszła ponad poprzeczką bramki.

Po rzucie wolnym Borysa Kaczmarskiego, bliski skierowania piłki do własnej siatki był jeden z miejscowych.

Ponadto sytuacje bramkowe mieli Tomasz Mitura,Sławomir Latek, Marek Wawruch, Marek Korzeniowski. Niestety nic nie chciało wpaść do bramki Tomasza Kozaka.

W 80 minucie poważnej kontuzji doznał Łukasz Goździcki. Został zniesiony z boiska i karetką odtransportowany do miejscowego szpitala. Po wstępnych badaniach wspólnie z drużyną wrócił do Lubartowa.

Łada Biłgoraj – Lewart Lubartów 2-0

1:0 Tomasz Garbacz 33
2:0 Tomasz Garbacz 60

Żółte kartki: Lewart: Damian Maleszyk
Sędzia: Michał Ogrodowski (OKS Chełm)

Lewart:
Wilkołek – Jezior (55′ Goździcki), Maleszyk (50′ Cyranek), Dajek, Pszczoła – Serwin, Latek, Mitura, Łukasiewicz (62′ Korzeniowski) – Urbaś (46′ M.Wawruch), Kaczmarski

Łada Biłgoraj – Lewart Lubartów 2:0 (1:0)

1:0 Garbacz 33,
2:0 Garbacz 60

Żólte kartki: Onkiewicz, Bubiłek, Komosa (Ł) – Maleszyk (L).
Sędziował: Ogrodowski (Chełm).
Widzów: 600.

Łada: Kozak – Krzyszkowski, Bubiłek, Kukiełka, Fulara, Rozwadowski, Onkiewicz (87 Zarzycki), Komosa, Obszyński (46 Skrzypek), Rataj (55 Zarczuk), Garbacz (70 Blicharz).
Lewart: Wilkołek – Jezior (65 Goździcki), Maleszyk (52 Cyranek), Dajek, Pszczoła, Serwin, Latek, Mitura, Łukasiewicz (67 Korzeniowski), Urbaś (46 Wawruch), Kaczmarski.
Żólte kartki: Onkiewicz, Bubiłek, Komosa (Ł) – Maleszyk (L). Sędziował: Ogrodowski (Chełm). Widzów: 600.