admin
wtorek, 25 sierpnia 2009, 09:12

Opolanin – Orły Kazimierz 2:1. Dwie bramki Kozaka

Tomasz Kozak.
Inauguracja sezonu na własnym boisku była udana dla Opolanina, który pokonał Orły Kazimierz 2:1. Pierwsze minuty meczu były zdecydowanie pod dyktando miejscowych, jednak nie udokumentowali tego bramką. Znów zawiodła skuteczność napastników. Zarówno Marcin Sak jak i Kuba Kania marnowali dogodne sytuację. Najlepszą z nich miał ten drugi lecz nie trafił do pustej bramki, przenosząc piłkę nad poprzeczką bramki opuszczonej przez Buzka.

Około 25 minuty mecz się wyrównał i zespół Orłów próbował stwarzać zagrożenie pod bramką Bartka Jakóbczyka. Goście strzelili nawet bramkę lecz Berliński był na pozycji spalonej. Arbiter boczny nie podniósł chorągiewki jednak sędzia główny Jacek Walczyński, odgwizdał spalonego. W odpowiedzi pod koniec meczu piłkę z rzutu wolnego uderzył Tomek Kozak, a ta wpadła do bramki.

Do przerwy 1:0. Po przerwie obraz gry się nie zmienił i Opolanin kontrolował sytuację na boisku. Szarże naszych zawodników były często przerywane przez zespół gości, czego efektem były kolejne żółte kartki. Po dośrodkowaniu Tomka Iwaniaka piłka trafiła w rękę obrońcy Orłów, i sędzia wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem był ponownie Kozak. Po jednej z nielicznych akcji Orłów w polu karnym faulował Iwaniak (sytuacja kontrowersyjna), a jedenastkę wykorzystał Berliński. Od tego momentu goście złapali wiatr w żagle i coraz częściej atakowali. Po jednej z szybkich kontr Opolanina sytuację „sam na sam” zmarnował Kania. Goście ciągle atakowali lecz zabrakło im czasu i wynik meczu już nie uległ zmianie. Warto zaznaczyć, że w 87 minucie na boisku pojawił się 17-letni Wojtek Sawicki, debiutując w biało-niebieskich barwach. Mecz mógł się podobać kibicom, których nie odstraszyła deszczowa aura.

Źródło: mksopolanin.pl

Opolanin – Orły Kazimierz 2:1 (1:0)
Bramki: Kozak (30, 55 z karnego) – Berliński (70 z karnego).

Opolanin: Jakóbczyk – Furdal, Górniak, Sokołowski, Niedźwiadek, Iwaniak, Saja, Kozak, Dajos (70 Chruściel), Kania (89 Górski), Sak (87 Sawicki).

Orły: Guzek – Zjawiony (46 M. Matyjaszek), Chojak, R. Banaszek, Skowyra, Kamola, Olszak, Pięta (80 Kowalik), Grykałowski, Berliński, P. Ziomka (55 Marcinkowski).